تور باکو


                                                                 شهر باکو


با کو شهری است که به سبب موقعیت جغرافیایی اش مقصد جالبی برای هموطنان ما محسوب می شود. این شهر در ساحل غربی دریای خزر در شبه جزیره آب شوران قرار دارد و یکی از مناطق نفت خیز جهان می باشد.

وجود تعداد زیادی از پارک های ساحلی و برگزاری برنامه های هنری مانند تئاتر، موسیقی و اپرا جاذبه خاصی به این شهر داده است. هنگام ورود مسافران به این شهر از ابتدایی ترین اطلاعات عمومی شهر مانند زبان رسمی و زبان رایج گرفته تا شماره های ضروری و عبارات پرکاربرد مقصد در اختیار شما قرار می گیرند.

غذاهای باکو:                      

کشور آذر بایجان از کیفیت و تنوع غذایی بسیاری بهره مند است و قابل ذکر است که هزینه غذا در کشور آذربایجان به نسبت کشور ما ارزان تر است. فرهنگ غذایی مردم آذربایجان به فرهنگ غذایی آذری های ایران شباهت بسیاری دارد.

پلو در آذربایجان هم نقش پررنگ و مداومی دارد که با سبزیجات مختلف و یا با زعفران سرو می شوند. کباب ها و شیشلیک ها از غذاهای پرکاربرد هستند و از مرغ، اردک و ماهی کباب های لذیذ تهیه می کنند.

جاذبه های گردشگری باکو:

در باکو باله و اپرا از هنرهای فعال این شهر است. دیسکوها و کلوپ های متنوع این شهر از مکان های مورد توجه مردم و توریست های این شهر است.

ارگ قدیمی باکو، قلعه دختر باکو، آرامگاه بی بی حکیمه و تالار باله از جاذبه های گردشگری باکو هستند.

مرکز خرید باکو:

مرکز خرید پارک بلوار یک مرکز بزرگ 6 طبقه با 99 فروشگاه برای هرنوع سلیقه است و تنها 5 دقیقه با ایستگاه ساحل فاصله دارد. در باکو می توانید با وسایل نقلیه عمومی مانند مترو، تاکسی و قطار برقی گردش کنید. فروشگاه ها و مراکز خرید در سطح شهر باکو پراکنده اند. 

در نزدیکی میدان فواره می توانید تراکم فروشگاه های فرش، لوازم الکتریکی و عروسک های سنتی را شاهد باشید.