در صورت عدم مشاهده پکیج مورد نظرتان در وب سایت، با توجه به تنوع هتل ها و پروازها، جهت بررسی تور مد نظر با کارشناسان آژانس راه و رسم سفر تماس حاصل نمایید.

تور های ارمنستان

همه تورها
تورهای ارمنستان

کشور ارمنستان

ارمنستان با نام رسمی جمهوری ارمنستان کشوری محصور در خشکی در قفقاز جنوبی واقع در جنوب غربی آسیا است.

این کشور از شمال با گرجستان، از شرق با آذربایجان، از جنوب با ایران و آرتساخ و از غرب با ترکیه مرز مشترک دارد. پایتخت این کشور ایروان است.

ارمنستان کوچکترین کشور مستقل مشترک‌المنافع با ۲۹٬۸۰۰ کیلومترمربع مساحت و ۳٬۰۱۸٬۸۵۴ میلیون نفر جمعیت که از مراکز مهم صنعتی شوروی سابق محسوب می‌شد.

ارمنستان اولین کشوری بود که در اوایل قرن چهارم میلادی، مسیحیت را به عنوان دین رسمی خود پذیرفت و کلیسای آن کاملاً خودمختار و متفاوت با کلیساهای دیگر در جهان است.

سفر به کشور ارمنستان با راه و رسم سفر

آژانس مسافرتی راه و رسم سفر، تورهای ارمنستان را به نحوی برای مسافران خود برنامه ریزی کرده است تا با کمترین هزینه و بیشترین و بهترین امکانات و خدمات، سفری رویایی و فوق العاده را برای آنها رقم بزند.

شما می توانید با انتخاب و رزرو تور ارمنستان از آژانس مسافرتی راه و رسم سفر، با صرف هزینه ای کم، بیشترین لذت را از سفرتان ببرید. راه و رسم سفر لیست قیمت های بسیار متفاوتی را به مسافران ارائه می کند تا بتوانند با توجه به خواسته و نیازشان و همچنین با در نظر گرفتن بودجه بهترین انتخاب را داشته باشند. قیمت تور ارمنستان با توجه به نوع هتل انتخابی، نوع ایرلاین و همچنین نوع کلاس پروازی و دیگر خدمات و امکانات فراهم شده در تورها متغیر می باشد.

غذاهای کشور ارمنستان

هنگامی که به کشور های همسایه سفر می کنیم متوجه شباهت هایی در فرهنگ، زبان،سبک زندگی و طعم غذایی می شویم. کشور ارمنستان در زمینه طبخ غذا به کشور عزیزمان ایران شباهت های بسیاری دارد.

سبک آشپزی مردم ارمنستان شامل غذاها، تکنیک‌های پخت و پز و خوراک‌های سنتی ارمنی‌ها است. غذاها و سبک‌های آشپزی نشان‌ دهنده تاریخ و جغرافیای محل زندگی ارامنه، تأثیر غذاهای اروپایی و مناطق شرقی دریای مدیترانه روی آشپزی آن‌ها و همچنین محصولات کشاورزی سنتی و حیواناتی است که در مناطق پرجمعیت ارمنی‌ها رشد و پرورش یافته‌اند.

جاذبه های توریستی کشور ارمنستان

کشور ارمنستان، این کشور کوچک اما جذاب با تاریخی غنی، در حال تبدیل شدن به یک جاذبه گردشگری جهانی است. جاهای دیدنی ارمنستان از نظر طبیعت، خیره‌کننده‌ترین مناظر اروپا را دارد؛ با قله کوه آرارات که بر افق کشور، سایه خود را گسترده است.

برخی از نقاط گردشگری ارمنستان عبارت اند از:

خانه موزه مارتیروس ساریان

موزه یرواند کوچار

مجسمه مادر ارمنستان

دژ اربونی ایروان و...

هتل های کشور ارمنستان

ایروان، هتل‌های لوکس و مناسب فوق‌العاده‌ای برای اقامت دارد و گردشگران از این نظر در این شهر مشکلی نخواهند داشت. سفر به ارمنستان بسیار مقرون به‌صرفه است و به همین دلیل، گردشگران بسیاری این کشور را برای بازدید انتخاب می‌کنند.

بایدهای و نبایدهای کشور ارمنستان

در هنگام سفر به کشور ارمنستان باید نکاتی را بدانید که در صورت دانستن آنها سفر به این کشور، تجربه خوبی را برای شما به ارمغان می آورد.

_ هنگام عبور از خیابان مراقب ماشین ها باشید زیرا راننده های ارمنی اصلا به قوانین راهنمایی رانندگی دقت و توجه نمی کنند و خود مردم ارمنستان این موضوع را می دانند و به ان عادت دارند.

_ کشور ارمنستان چون دین اکثریت مردم مسیحی است، خانواده ها بیشتر در این کشور به صورت سنتی رفتار می کنند و پوشش زنان و مردان در این کشور باید موجه و مورد تایید باشد، بنابراین سعی کنید که پوششی مناسب با عرف و فرهنگ جامعه بر تن کنید.

_ همراه داشتن یک واژه نامه ارمنی به انگلیسی یا به هر زبانی که صحبت می کنید، می تواند کمک شایانی به شما در پیدا کردن مسیر اتوبوس ها کند، زیرا راهنمای مسیر اتوبوس ها به زبان ارمنی هستند.