book-open آب و هوای مالزی - بهترین زمان سفر به مالزی

25 خرداد ، 1401
راه و رسم سفر

آب و هوای مالزی

همه ی ما وقتی می خواهیم به جایی سفر کنیم، حتما قبل از سفر تمام جوانب را در نظر می گیریم. یکی از مهمترین این موارد، آگاه شدن از آب و هوای مقصد است. در این مقاله با آژانس راه و رسم سفر همراه باشید تا درباره آب و هوای مناسب برای سفر به مالزی بیشتر صحبت کنیم.

مالزی از کشورهایی است که معمولا آب و هوای گرم و شرجی دارد و اختلاف دمای تابستان و زمستان در آن کم است. به این نوع از آب و هوا را که در آن فصل ها عملا چندان با هم تفاوتی ندارند، تک فصلی می گویند.

بهترین زمان سفر به ملزی چه زمانی است؟

بهترین زمان برای سفر به کوالالامپور از نظر دما و آب و هوا اواسط اردیبهشت تا اواسط است. چراکه در این زمان، هوا چندان شرجی نیست و آنقدر مناسب است که بتوانید با آرامش از رفت و آمد به شهر لذت ببرید و از نظر اقتصادی و به صرفه بودن زمستان است. دمای این شهر طی زمستان به طور متوسط به ۲۷ درجه سانتی گراد در روز و ۲۳ درجه سانتی گراد در شب می رسد.

مالزی در بهار

می توان گفت بهار یکی از فصل های کم بارش و رطوبت در مالزی است، در این فصل و شروع آن بارش های موسمی کاهش پیدا می کند و رفته رفته با آمدن آوریل ، از این بارش ها کاسته می شود و این ماه یکی از کم بارش ترین ماه های سال در مالزی است و یکی از زمان های خوب برای سفر به این کشور می باشد.

در این زمان دمای هوا کم کم بالا می رود و تابستان شروع می شود ، در سفر به مالزی به همراه داشتن چتر از واجبات است ، حتی در زمان های کم بارش ، بهتر است که همیشه قبل از بیرون رفتن کرم ضد آقتاب بزنید چرا که آفتاب مالزی پوستتان را می سوزاند .

مالزی در تابستان

فصل تابستان در همه کشورها گرم ترین فصل می باشد و مالزی هم از این قضیه مستثنی نیست ، در این فصل بارش ها در مالزی معمولا بسیار کم است و گرمای هوا بعضا بسیار آزار دهنده است ، در ماه ژوئن و جولای و آگوست بارش ها به کم ترین حد خود می رسد و بارش ها از اواخر آگوست زیاد می شود و رطوبت بالا می رود.

خوب است بدانید که آب و هوای مالزی بسیار متغیر است و هر زمان که شما بیرون از هتل هستید باید منتظر باران های سیل آسا باشید .

مالزی در پاییز

پاییز بهترین زمان برای سفر به مالزی برای کساییست که به باران های موسمی علاقه دارند، چرا که در این فصل باران های طولانی و زیادی شروع به باریدن می کنند و در واقع پاییز شروع بارش های مالزی است ، در سپتامبر ، بارش های فراوانی در قسمت های غربی و در اکتبر در قسمت های شرق مالزی رخ می دهد.

بارانی ترین ماه سال در مالزی ، نوامبر است و همان طور که گفته شد این ماه سردترین ماه سال در مالزی است که بسیار هم دلچسب و لذت بخش است ، یکی از مهم ترین نکات درباره آب و هوای مالزی ، تفاوت دمای شب و روز است که به حتی 10 درجه هم در بعضی مواقع می رسد .

مالزی در زمستان

فصل زمستان یکی از بهترین زمان های سفر به مالزی است چرا که آب و هوای مالزی در این فصل و در ماه های دسامبر ، ژانویه و فوریه بسیار مطبوع و مناسب برای تقریحات ساحلی و آبی می باشد ولی به این معنا نیست که باران نمی بارد ، در مالزی همیشه باید منتظر باران بود ، خوب است بدانید که در مناطق شمال شرقی مالزی نسبت به دیگر نقاط کشور بارش های بیشتر رخ می دهد و به همین دلیل در زمان های پر بارش ورود به این مناطق به دلیل طوفان های سهمگین ، ممنوع می شود ، اگر می خواهید در یک زمان ایده آل به مالزی سفر کنید ، ماه های دی یا بهمن برای سفر بسیار مناسب خواهد بود

اگر قصد سفر به مالزی را دارید میتوانید به آژانس راه و رسم سفر مراجعه کنید. آژانس مسافرتی راه و رسم سفر آماده ارائه بهترین خدمات مسافرتی با نازل ترین قیمت برای شما عزیزان می باشد. شما می توانید با انتخاب تور مالزی یک سفر به یاد ماندنی برای خود رقم بزنید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی