آب و هوای تفلیس

19 اردیبهشت ، 1401
راه و رسم سفر

آب و هوای تفلیس

همه ی ما وقتی می خواهیم به جایی سفر کنیم، حتما قبل از سفر تمام جوانب را در نظر می گیریم. یکی از مهمترین این موارد، آگاه شدن از آب و هوای مقصد است. در این مقاله با آژانس راه و رسم سفر همراه باشید تا درباره آب و هوای مناسب برای سفر به تفلیس بیشتر صحبت کنیم.

تفلیس دارای آب و هوای نیمه گرمسیری مرطوب و با تأثیرات قابل توجه قاره ای نیمه خشک محسوب می شود. معمولاً آب و هوای تفلیس در فصول مختلف متغیر است. این شهر تابستان های گرم و مرطوب و زمستان های متوسط، سرد و نیمه خشک را تجربه می کند. تفلیس در طول سال بارندگی های قابل توجهی را شاهد است و معمولاً دوره خشک غیر نرمال در این شهر مشاهده نمی شود.

بهترین زمان سفر به تفلیسچه زمانی است؟

بهترین زمان سفر به تفلیس از نظر دما و آب و هوا در طول فصل بهار است؛ زمانی که هوا خیلی گرم یا سرد نیست. ممکن است در ماه‌های اخیر بهار، تفلیس شاهد بارش‌های پراکنده باشد و از نظر اقتصادی و به صرفه بودن بهترین زمان زمستان است هوا در این ماه بسیار سرد و خیلی نمی توان پیاده در شهر قدم زد و تقریبا هیچ رویداد و فستیوالی هم در سطح شهر برگزار نمی شود. در خود شهر به ندرت برف می بارد، اما کوه های اطراف شهر همگی پوشیده از برف شده اند.

تفلیسدر بهار

فصل بهار بهترین زمان ممکن برای سفر به تفلیس است، هوا در این ماه گرم و دلپذیر و بهاری شده و اگر اهل قدم زدن و پرسه زدن در شهر هستید این ماه بهترین زمان سفر به تفلیس است. درست است که تعطیلات نوروزی ما تمام شده، اگر خیلی ها ترجیح می دهند سفر بهاری شان را بعد از تعطیلات نوروز و هنگام خلوت شدن و ارزان شدن تور تفلیس و بلیط هواپیمای تفلیس انجام بدهند.

اولین روزهای ماه ممکن است هوا هنوز کمی خنک باشد، اما رفته رفته هوا گرم تر می شود و دیگر می توانید مردم محلی را ببینید که برای پیک نیک و گردش به پارک ها و فضاهای سرسبز شهری می آیند.

تفلیسدر تابستان

دمای میانگین در فصل تابستان در محدوده ۲۰ تا ۳۰ درجه سانتی‌گراد متغیر است. بنابراین بازدید در این زمان از تفلیس با گرمایی مطلوب همراه است. بیشتر اقامتگاه‌های تفریحی در تفلیس و گرجستان در طول تابستان، پر از گردشگر است. در نظر داشته باشید مناطق ساحلی در این زمان از سال، با سطح رطوبت بسیار بالایی مواجه هستند.

تفلیسدر پاییز

تفلیس در پاییز مملو از بارش‌های فراوان، درختان چند رنگ و زمین‌های پوشیده‌شده از برگ درختان، است. پاییز، پر بارش‌ترین فصل سال است؛ پس اگر در این زمان به تفلیس سفر می‌کنید، حتما لباس‌هایی که زود خشک می‌شوند و چتر به همراه داشته باشید. تا پایان ماه اکتبر (اوایل آبان)، هوا سردتر و باران‌ها بیشتر می‌شوند.

تفلیسدر زمستان

تفلیس در فصل زمستان، معمولا بسیار سرد است. دمای میانگین در محدوده ۲ تا ۶ درجه سانتی‌گراد متغیر است (شب‌ها حتی سردتر هستند و دما به صفر درجه سانتی‌گراد نیز می‌رسد). در زمستان بارش برف نیز در تفلیس، وجود دارد؛ بنابراین گرجستان مقصدی ایده‌آل برای علاقه مندان به ورزش‌های زمستانی به خصوص اسکی، است. بارش برف در اواخر ماه نوامبر، آغاز می‌شود.

اگر قصد سفر به تفلیس را دارید میتوانید به آژانس راه و رسم سفر مراجعه کنید. آژانس مسافرتی راه و رسم سفر آماده ارائه بهترین خدمات مسافرتی با نازل ترین قیمت برای شما عزیزان می باشد. شما می توانید با انتخاب تور تفلیس یک سفر به یاد ماندنی برای خود رقم بزنید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی