پارک گوئل بارسلونا

Park Güell Barcelona

پارک گوئل یکی از بزرگ‌ترین سازه‌های معماری در جنوب اروپا به شمار می‌رود. این پارک بین سال های 1900 تا 1914 در فضایی به وسعت حدود ۱۷ هکتار در بارسلونا بنا شده است. در ادامه برای آشنایی بیشتر همراه با آژانس مسافرتی راه و رسم سفر باشید.

گوئل یک تاجر موفق بود و می‌خواست تا اموال و دارایی‌هایش به یک باغ شهر (مانند نمونه هایی که در انگلستان ساخته شده‌اند) برای طبقه نسبتاً ثروتمند بارسلونا تبدیل شود. او از آنتونی گائودی معمار مشهوری که به واسطه‌ی سبک منحصر به فرد و طراحی‌های سورئالیستی‌اش مشهور است، خواست که یک باغ-شهر را بسازد، هدف اصلی از این پروژه ایجاد یک مجموعه مسکونی بسیار مرفه بود که البته هیچ‌گاه عملی نشد!

پارک بر روی تپه‌ای در بالای شهر قرار گرفته است که می توانسته چالشی بزرگ برای گائودی باشد. در اینجا او فرصت ساخت هنر طبیعی را با خود طبیعت داشته است. باغچه‌های پارک دارای مسیرهای پر پیچ و خم، مسیرها، دیوارها و پل ها هستند. گشت و گذار در پارک به دلیل اینکه جزئیات زیادی برای کشف کردن وجود دارد زمان بیشتری را می‌خواهد. پس از قدم زدن در پارک در می‌یابید که موزه‌ی گائودی در محل اقامت قبلی او ارزش دیدن را دارد.

این موزه در 200 متری شرق ورودی اصلی قرار دارد. 95 درصد از مساحت پارک به طور مجانی قابل بازدید است، فقط برای بازدید از بخش تاریخی آن موسوم به (monumental) ورودیه دریافت می شود، این محوطه نیمکت های منحنی و بازار را شامل می شود و در هر ساعت 400 بازدید کننده می‌توانند از آن جا دیدن کنند. بلیط‌های این قسمت را می‌توانید در گیشه بلیط فروشی یا به صورت آنلاین خریداری کنید و تا هر زمان که خواستید در محوطه بمانید. با توجه به اینکه زمان خرید بلیط محدود است پیشنهاد می‌کنیم که بلیط‌ها را از طریق آنلاین تهیه کنید.

استفاده خلاقانه از موزاییک‌های رنگی و زیبا و نیز به کارگیری احجام منحنی‌شکل از ویژگی‌های منحصر به فرد پارک گوئل به حساب می‌آید و گائودی با الهام از طبیعت و ایده‌های گوتیک آن را طراحی و اجرا کرده است. اگر با تور اسپانیا راهی شهر بارسلون هستید، بازدید از پارک گوئل را نباید فراموش کنید.

اگر قصد سفر به بارسلونا را دارید میتوانید به آژانس راه و رسم سفر مراجعه کنید. آژانس مسافرتی راه و رسم سفر آماده ارائه بهترین خدمات مسافرتی با نازل ترین قیمت برای شما عزیزان می باشد. شما می توانید با انتخاب تور بارسلونا یک سفر به یاد ماندنی برای خود رقم بزنید.