book-open آب و هوای آنتالیا - بهترین زمان سفر به آنتالیا

04 خرداد ، 1402
راه و رسم سفر

آب و هوای آنتالیا

همه ی ما وقتی می خواهیم به جایی سفر کنیم، حتما قبل از سفر تمام جوانب را در نظر می گیریم. یکی از مهمترین این موارد، آگاه شدن از آب و هوای مقصد است. در این مقاله با آژانس راه و رسم سفر همراه باشید تا درباره آب و هوای مناسب برای سفر به آنتالیا بیشتر صحبت کنیم.

آنتالیا دارای آب و هوایی معتدلی است. علاوه بر معتدل بودن، آب و هوای این شهر به میزان قابل‌ توجهی مرطوب هم هست. البته بیشتر بارش‌های این شهر در زمستان اتفاق می‌افتد.

بهترین زمان سفر به آنتالیا چه زمانی است؟

از نظر دما و آب و هوا،  بهترین زمان سفر به آنتالیا (ماه های خرداد، تیر، مرداد و شهریور) می باشد زیرا هوا در این موقع از سال در معتدل ترین و دلپذیرترین حالت ممکن است. همچنین بهترین زمان سفر برای تفریحات ساحلی فصل تابستان می باشد زیرا بارش به حداقل رسیده و دریا در آرامترین حالت به سر میبرد و از نظر اقتصادی و به صرفه بودن سفر، بهترین زمان سفر به آنتالیا (ماه های دی، بهمن، اسفند) می باشد.

آنتالیا در بهار

در فصل بهار، دمای میانگین شهر ۱۶٫۳ تا ۲۵٫۴ درجه سانتی‌گراد است و هرچه به‌ سمت ماه‌های پایانی می‌رویم، با آب و هوایی گرم‌ تر روبه‌ رو می‌شویم.

بارش موثر باران به غیر از یک تا دو روز در ماه، در این فصل نادر است. فصل بهار دومین زمان سفر شلوغ گردشگری در آنتالیا به شمار می‌آید و همین امر این زمان از سال را تبدیل به زمانی ایدئال برای گشت و گذار در شهر کرده است.

آنتالیا در تابستان

در تابستان ترکیه بیشترین تعداد مسافران مختلف را در آنتالیا میزبانی می کند و البته فستیوال های جذاب و رنگارنگی و بسیار جالبی نیز در ماه های تابستان آنتالیا همه ساله برگزار میشود و اینکه بیشترین دمای هوا در تابستان ترکیه به 38 درجه سانتی گراد می رسد و کمترین آن نیز 32 درجه سانتی گراد اعلام شده است.

اگر در سفر خود به آنتالیا قصد لذت بردن از تفریحات ساحلی داشتید، بهترین زمانش همان فصل تابستان می باشد و نیز در فصل تابستان اگر به ساحل بروید به وضوح شاهد سیل عظیم جمعیت در سواحل آنتالیا خواهید شد

آنتالیا در پاییز

پاییز بهترین زمان خرید در آنتالیاست. این فصل یکی از زمان های منحصر به فردی است که شهر آنتالیا را غرق در هزار رنگ می کند و اینکه در ماه های ابتدایی پاییز یعنی مهرماه و آذرماه می توانید هم از هوای دلچسب لذت ببرید و هم فرصت لذت بردن از جاذبه های دریایی را در سفر به آنتالیا دارید ، ضمنا لازم به ذکر است که در این ماه ها هنوز هوا خیلی سرد نیست و همچنان شور و حال سفر و گردشگری در آنتالیا موج می زند.

در فصل پاییز فستیوال های خرید بسیاری در سطح شهر برگزار شده که تخفیف های مناسب و وسوسه کننده ای هم برای خرید اجناس مختلف گذاشته می شود

آنتالیا در زمستان

زمستان مرطوب ترین فصل آنتالیا بوده و باران های آنتالیا گاها بین 1 تا 3 روز طول خواهد کشید و ماه دسامبر مرطوب ترین ماه سال است و بیشترین بارندگی در سال در این ماه رخ می دهد و در ادامه اگر بخواهیم این فصل را برایتان بازگو کنیم باید گفت که بارش باران در آنتالیا بیشتر همراه با رعد و برق و سیل آسیا اما مدت زمان آن کوتاه می باشد، اما به محض اینکه باران بند می آید ، خورشید بیرون آمده و درخشانی اش را نثار همگان می کند و این جذابیت این فصل است و در ادامه شهر آنتالیا در طول سال دارای مقدار زیادی نور و آفتاب است و فصل زمستان هم از این امر مستثنا نیست و این لذت سفر را در این فصل دوچندان می کند

اگر قصد سفر به آنتالیا را دارید میتوانید به آژانس راه و رسم سفر مراجعه کنید. آژانس مسافرتی راه و رسم سفر آماده ارائه بهترین خدمات مسافرتی با نازل ترین قیمت برای شما عزیزان می باشد. شما می توانید با انتخاب تور آنتالیا یک سفر به یاد ماندنی برای خود رقم بزنید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی