book-open معروف ترین جاذبه های گردشگری مادرید

13 آذر ، 1400
راه و رسم سفر

معروف ترین جاذبه های گردشگری مادرید

شهر مادرید شهری پر از زندگی و فرهنگ است که زیباترین جاهای دیدنی اسپانیا در آن قرار دارد. مادرید از نظر هنری، توانایی رقابت با هر شهر دیگری در اروپا را داراست. این شهر از بهترین موزه‌های هنری اروپا برخوردار است همچنین این شهر سالانه پذیرای تعداد بی شماری گردشگر و علاقه مند به تور اسپانیا می باشد. آژانس راه و رسم سفر در این مقاله قصد دارد تا به معرفی جاذبه های گردشگری مادرید بپردازد، در ادامه با ما همراه باشید.

پارک بوئِن رِتیرو (Buen Retiro Park)

پارک بوئِن رِتیرو از پارک های معروف در مادرید است که در مرکز این شهر قرار دارد و در آن مسافران تور مادرید و گردشگران می توانند اقیانوسی از آرامش را تجربه کنند. این پارک برای آن دسته از افرادی که می خواهند از خیابان های شلوغ و ازدحام شهر فرار کنند، یکی از بهترین مکان های می باشد.

پارک بوئِن رِتیرو مادرید نزدیک به 120 هکتار مساحت دارد که در قرن 17 میلادی احداث شده است. این پارک فضایی زیبا با مناظری دوست داشتنی و جذاب دارد و همچنین مسیرهایی که داخل آن وجود دارد که با ردیفی از درختان پوشیده شده است، توجه بسیاری از گردشگران و مسافران تور اسپانیا را به سمت خود جذب کرده است. از سمت ورودی میدان استقلال بازدید کنندگان با استخری در مرکز پارک روبرو می‌شوند. از اینجا مسیرها، شما را به باغ گل سرخ و باغ فرانسوی دون سسیلیو هدایت می‌کنند. محوطه کاخ کریستال با فواره با شکوهش یکی دیگر از قسمت‌های دیدنی این پارک است. یکی از سرگرمی‌های لذت بخش محلی‌ها، نشستن در کافه‌های روباز پارک و یا بسته به فصل آفتاب گرفتن و ریلکس کردن در سایه است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی پارک بوئن رتیرو اینجا کلیک کنید.

دروازه آلکالا (Puerta de Alcalá Madrid)

دروازه آلکالا از بناهای معروف و شناخته شده در شهر مادرید است که ساخت آن در سال 1769 میلادی آغاز شد و در سال 1778 به پایان رسید. این طاق نصرت بزرگ نئوکلاسیک که از مهمترین جاذبه های توریستی مادرید می باشد به فرمان شاه کارلوس سوم برای جشن گرفتن ورود پادشاهان به پایتخت اسپانیا بنا شد.

طراحی این طاق زیبا را فردی به نام فرانچسکو ساباتینی انجام داده است. و در سال‌های 1769 تا 1778 در دست ساخت بود. این طاق نصرت نزدیک به 30 متر ارتفاع دارد و دروازه ورودی باشکوه گرانیتی آن بسیار تأثیرگذار است. از تزئینات آن می‌توان به مجسمه‌ها، سرستون‌ها و نقش برجسته‌های تزئینی اشاره کرد که مورد توجه گردشگران و مسافران تور اسپانیا را به سمت خود جذب کرده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی دروازه آلکالا اینجا کلیک کنید.

دروازه خورشید (Puerta del Sol)

دروازه خورشید محلی است که در شهر مادرید که مورد بازدید گردشگران و مسافران تور مادرید قرار می گیرد. اسم این محل از علامت خورشید بر روی دروازه قدیمی شهر برگزیده شده است که در زمان های قدیم آنجا قرار داشته است. این میدان بزرگ شهر با طلوع خورشید هم‌تراز است. در کنار قطب حمل و نقل عمومی دروازه خورشید به‌عنوان کیلومتر صفر در نظر گرفته شده است که یعنی تمام مسافت‌های شبکه راه‌ها و مسیرهای ملی اسپانیا از آن اندازه‌گیری می‌شود.

امروزه این محل برای گشت و گذار و وقت گذرانی استفاده می‌شود. با حضور مغازه‌های مختلف و کافه‌های بسیار این مکان یکی از سرزنده‌ترین میدان‌های مادرید است

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی دروازه خورشید اینجا کلیک کنید.

کلیسای سَن آنتونیو دِلا فلوریدا (Church of San Antonio della Florida)

کلیسای سن آنتونیو دلا فلوریدا نام یک مجموعه زیارتی تاریخی در شهر مادرید می باشد که از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. جالب است بدانید که این کلیسا همچنان میزبان جشنواره سالانه‌ای برای بزرگداشت سنت آنتونی می باشد. آن دسته از گردشگان و مسافران تور اسپانیا که به آثار هنری فرانسیسکو گویا علاقه دارند، پیشنهاد می شود در سفر خود به شهر مادرید از این مجموعه دیدن کنند. فضای داخلی بنا با فرسک هایی از گویا تزیین شده که جزو بهترین و دقیق‌ترین آثارش هستند. این نقاشی‌های دیواری معجزه‌ای که توسط سنت آنتونی صورت گرفت را به تصویر کشیده‌اند اما در کنار آن‌ها می‌توان تصاویری از زندگی روزمره مادرید را نیز مشاهده کرد.

فرسک های این کلیسای کوچک نمایانگر شجاعت، سبک هنری و انقلاب تکنیک‌های نقاشی گویا بوده و متعلق به دوره تحول وی هستند و به‌عنوان پایه‌های اولیه نقاشی مدرن شناخته می‌شوند. این کلیسا به‌عنوان یادمانی ملی انتخاب شده و برای حفظ فرسک های داخلش دیگر برای مراسم مذهبی استفاده نمی‌شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی کلیسای سَن آنتونیو دِلا فلوریدا اینجا کلیک کنید.

فواره سیبلس (Fuente de Cibeles)

فواره سیبِلِس در یکی از تقاطع های پر رفت و آمد و شلوغ در شهر مادرید قرار دارد. این فواره را می توان از مهمترین یادمان های این شهر دانست که در جزو جاذبه های توریستی مادرید محسوب می شود.

فواره سیبِلِس به وسیله 2 نفر به نام های فرانسیسکو گوتیِرِز و روبرتو میتچل طراحی شده است. این بنای زیبا نمایشگر الهه رومی، سیبل بوده که سوار بر ارابه شیر است. این فواره مرکز فرهنگی سیبل قرار دارد که میزبان نمایشگاه، ورکشاپ، کنفرانس و کنسرت‌های مختلف است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی فواره سیبِلِس اینجا کلیک کنید.

کاخ سلطنتی (Royal Palace)

کاخ زیبا و بزرگ سلطنتی در بالای شیب تندی مشرف به باغ‌های سر سبز، تماماً از سنگ گرانیت و کولْمِنار سفید بنا شده است و از جاذبه های توریستی مادرید محسوب می شود. کاخ سلطنتی به دستور فلیپ پنجم در قرن 18 میلادی بنا شد. چشمگیر ترین شاخصه فضای داخلی این بنا، پلکان با ابهت آن در سالن ورودی بوده که با نقاشی فرسکی به نام «پیروزی مذهب و کلیسا» تزئین شده است و شخص را به طبقه اصلی هدایت می‌کند. اتاق‌های پادشاه چارلز سوم جزو زیباترین اتاق‌های این کاخ هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی کاخ سلطنتی اینجا کلیک کنید.

کلیسای جاستو گالگو (Justo Gallego Martínez)

کلیسای جاستو گالگو که با نام کلیسای جامع جاستو گالگو نیز شناخته می‌شود، در حدود 20 کیلومتری مادرید قرار دارد. جاستو گالگو مارتینز، ملقب به دون جاستو در زمینی که از خانواده‌اش به ارث رسیده بود، این کلیسای جامع را با بیش از هشت هزار متر مربع وسعت ساخت. تمام اجزایی که در این کلیسا دیده می‌شود، از دیوارها، ستون‌ها و پله‌ها گرفته تا کف آن، همگی از مواد بازیافتی یا از مواد دست دوم هستند. به‌عنوان مثال ستون‌های کلیسا از جنس بشکه‌های قدیمی نفت هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی کلیسای جاستو گالگو اینجا کلیک کنید.

کلیسای سن فرانسیسکو (Basilica de San Francisco)

کلیسای سن فرانسیسکو یکی از کلیساهای معروف در شهر مادرید است که در سال 1761 میلادی برای راهبان فرانسیسکَن بنا شد. سر در ورودی نئوکلاسیک و گنبد آن با گذشت زمان در سال 1770 به آن اضافه شد.

فضای داخلی نیز شامل پلانی دایره‌ای با گنبدی زیبا و شش کلیسای کوچک است که در آن‌ها می‌توان نقاشی‌هایی از گویا، ولاسکز و مائِیا را مشاهده کرد. موزه این کلیسا آثار مختلف هنری مذهبی و دست ساخته‌های گوناگونی را به نمایش می‌گذارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی کلیسای سن فرانسیسکو اینجا کلیک کنید.

معبد دبود (Temple of Debod)

معبد دبود از جذاب ترین و شناخته شده ترین معابدی است که در اسپانیا وجود دارد که در پارک مونتانیا واقع شده است و گردشگران و مسافران تور مادرید می توانند با رفتن به این پارک یکی از جذاب‌ترین یادمان‌های تاریخی این شهر یعنی معبد باستانی مصری را تماشا کنند.

معبد دبود مادرید در سال 1968 میلادی به‌عنوان هدیه‌ای از مصر به اسپانیا آورده شد، در قرن دوم قبل از میلاد ساخته شد و شامل پرستشگاه‌های متعدد، یک سالن بزرگ و یک تراس در بخش بالایی بوده است. باغ‌های صلح آمیز و آرام‌بخش اطراف یادمان، شامل استخر انعکاس دهنده و یک فواره است که جلوه‌ای جادویی ایجاد می‌کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی معبد دبود اینجا کلیک کنید.

موزه باستان شناسی (Archaeology Museum)

موزه باستان شناسی بعد از موزه پرادو مهمترین موزه ای است که در شهر مادرید وجود دارد و از جاذبه های توریستی اسپانیا نیز بشمار میرود. موزه باستان شناسی مادرید توسط ملکه ایزابلای دوم در سال 1867 میلادی احداث شد و فعالیت خود را شروع کرد. مجموعه‌ای غنی از دست سازه‌های ماقبل تاریخ تا قرن 19 میلادی می باشد.

نمایشگاه‌ها شامل یافته‌های باستان‌شناسی، قوم نگاری، هنرهای تزئینی باستانی و سکه‌های قدیمی می‌شود. نمایشگاه دائمی نیز شامل مواردی از بازه‌های زمانی و مکان‌های مختلف، از مومیایی‌های مصری گرفته تا باستان‌شناسی اسلامی است. کتابخانه موزه نشریاتی در زمینه هنر، تاریخ و باستان شناسی دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی موزه باستان شناسی اینجا کلیک کنید.

موزه پرادو (Prado Museum)

موزه پرادو یکی از موزه های شناخته شده در مادرید است که از سطح جهانی برخوردار می باشد. گردشگران و مسافران تور اسپانیا در این موزه می توانند بیشتر از 5000 نقاشی را مشاهده کنند، موزه پرادو به نوعی رقیبی برای موزه لوور پاریس شناخته می شود. در این موزه نقاشی های که وجود دارد متعلق به قرن 12 میلادی تا ابتدای قرن 19 می باشد که خیلی از آن‌ها جزو شاهکارهای مشهور تاریخ هستند. 

موزه پرادو حدود 2200 اثر از مجموعه را در بیش از 100 اتاق در سه طبقه به نمایش می‌گذارد. تلاش برای تماشای همه آثار در یک بازدید کمی وحشت‌آور است، ولی می‌توان بر روی مسیر خاصی از شاهکارها تمرکز کرد. موزه پرادو مسیرهایی از آثار مشخصی را به شما پیشنهاد می‌کند. این مسیرها مشهورترین آثار مجموعه را شامل می‌شوند که تابلوی «ندیمه‌ها» یکی از آن‌هاست. این نقاشی خارق العاده از خاندان سلطنتی فلیپ چهارم است که توسط وِلاسکِز در 1656 کشیده شده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی موزه پرادو اینجا کلیک کنید.

موزه سورویا (Museo Sorolla)

سورویا نام یکی از موزه های مشهور در مادرید است که بسیاری از گردشگران و مسافران تور اسپانیا در سفر خود به این شهر از آن بازدید می کنند. این موزه شگفت‌انگیز وقف آثار یواکین سورویا، مشهورترین نقاش امپرسیونیست اسپانیا شده است.

این مجموعه که در اتاق‌های روشن و درخشان به نمایش گذاشته شده، شامل گستره وسیعی از نقاشی‌ها و طراحی‌های هنرمند است. حتماً از حیاط این موزه که به زیبایی با فواره و کاشی‌کاری سبک اندلسی تزیین شده بازدید کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی موزه سورویا اینجا کلیک کنید.

موزه لاسارو گالدیانو (Lázaro Galdiano Museum)

موزه لاسارو گالدیانو جزو موزه های شناخته در مادرید است که سالانه مورد بازدید خیلی از گردشگران و مسافران تور اسپانیا قرار می گیرد. این موزه نمایشگاهی منحصر به فرد از مجموعه خصوصی لاسارو گالدیانو، سرمایه‌دار اسپانیایی، در عمارت وی است. موزه لاسارو گالدیانو  بسیار وسیع می باشد که در خود بیشتر از 9.000 اثر را جای داده است که در 30 اتاق مختلف به نمایش گذاشته است. از زره، سکه و مدال گرفته تا جواهرات، کریستال باروکی و فرش‌ها، این مجموعه بسیار متنوع است. حتماً از نقاشی‌های اسپانیایی متعلق به قرن 16 و 17 میلادی شامل اساتید برجسته مانند اِل گرکو، گویا، ولاسکز، زورباران، ریبِرا، پِرِدا و موریو بازدید کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی موزه لاسارو گالدیانو اینجا کلیک کنید.

موزه هنرهای معاصر (Museo de Arte Contemporáneo de)

موزه هنرهای معاصر در سال 1986 میلادی توسط ملکه صوفیا افتتاح شد و مرکز آوانگارد هنر معاصر مادرید می باشد. این ساختمان صیقلی مدرن، توسط آنتونیو فرناندز آلبا طراحی شد و ویژگی‌هایی دارد که بسیار یادآور مرکز پومپیدو پاریس است، مانند سه برج شیشه‌ای که جایگاه آسانسورها در بیرون ساختمان‌اند.

غافلگیری دیگر برای بازدیدکنندگان، باغی افسونگر در حیاط داخلی می‌باشد که پر از مجسمه‌های خیال‌انگیز شده است. در نمایش کامل این موزه از هنر معاصر اسپانیا، این مجموعه شامل شاهکارهای قابل توجهی مانند آثار خوان میرو، پابلو پیکاسو و سالوادور دالی می‌شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی موزه هنرهای معاصر اینجا کلیک کنید.

اگر قصد سفر به مادرید را دارید میتوانید به آژانس راه و رسم سفر مراجعه کنید. آژانس مسافرتی راه و رسم سفر آماده ارائه بهترین خدمات مسافرتی با نازل ترین قیمت برای شما عزیزان می باشد. شما می توانید با انتخاب تور مادرید یک سفر به یاد ماندنی برای خود رقم بزنید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی