تور پکن + چنگدو

                                                                  چنگدو

این شهر در جنوب غربی چین جای دارد و یکی از مهم‌ترین مرکزهای اقتصادی، ترابری و ارتباطی این کشور است.

فرودگاه چکندو بین سی فرودگاه پرجمعیت جهان است و ایستگاه راه آهن چنگدو یکی از شش ایستگاه راه آهن بزرگ چین است. شهر چنگدو از دیرباز پایتخت طب سنتی چینی نیز بوده‌ است.

آب و هوای چنگدو:

چنگدو آب و هوای نیمه گرمسیری دارد و اغلب معتدل و مرطوب است.  ۴ فصل متفاوت دارد، در ماه های گرم بارندگی دارد و زمستان های معتدلی دارد. هوا در چنگدو  مانند اروپا آفتابی نیست و اکثر روزها حتی اگر باران نبارد، ابری است.

جاذبه های گردشگری:

در شهر چنگدو چین می توانید در مرکز پژوهش پانداهای غول پیکر قدم بزنید و از آنها عکس بگیرید. در آنجا پانداهای قرمز که گونه ای رو به انقراض هستند نیز وجود دارند. حرکات بامزه پاندا مثل خوردن بامبو، خوابیدن و بازی کردن آنها سوژه های جالبی برای عکاسی هستند.

باغ‌وحش چنگدو، پارک خلق، اپرای سیچوآن و میدان تیانفو از جاذبه های گردشگری این شهر می باشند.

غذاهای معروف:

در سفر به چنگدو، طعم غذاهای لذیذ این شهر را هیچ وقت از یاد نخواهید برد، فرهنگ آشپزی غنی این شهر شناخته شده و مشهور است، مردم چنگدو عادت به خوردن غذاهای تند و پرادویه دارند.

بهترین پیشنهاد این است که غذاهای خیابانی با طعم های تند و لذیذ که در هر گوشه ای از شهر در یک گاری کوچک چشم نوازی می کند را حتما امتحان کنید. در سفر به چنگدو از طعم دلچسب ماپو دوفو غافل نشوید که از محبوب ترین ها در این شهر می باشد و مخلوطی از خمیر با لوبیا و فلفل قرمز است.

مراکز خرید:

یکی از لذت های سفر، خرید کالاهایی است که به نحوی به منطقه مورد بازدید مربوط می شود. در چنگدو طیف گسترده ای از کالاها به ویژه در بخش صنایع دستی و صنایع ظریفه وجود دارد که می تواند مورد توجه گردشگران قرار بگیرد. از جمله این کالاها مجسمه ها و عروسک های چینی زیبایی است که استادکاران سرزمین چنگدو با عشق و تکنیک های خاص خلق کرده اند