تور قشم

قشم

بسیاری از ایرانیان و گردشگران خارجی هر ساله سفر به جزیره قشم را به عنوان یک گزینه ی مناسب برای سپری کردن اوقات فراغت خود در فصول سرد سال در نظر می گیرند. جزیره ی قشم به عنوان بزرگترین جزیره ی ایرانی، با قدمتی به بلندای تمدن ایران و از دوران ساسانی، در جنوب بندر عباس در تنگه ی هرمز خلیج فارس ایران قرار گرفته است. این جزیره سواحلی پهناور و صخره ای، شنی و ماسه ای دارد و مردمان بومی آن فارسی را به گویش دل نشین بندری صحبت می کنند. ترکیبی از جاذبه های طبیعی مانند غار، دره، جنگل و سواحل با جاذبه های مصنوعی مانند مراکز خرید، ورزش های آبی و مناطق مسکونی بومی نشین هر گردشگری را راضی می کند.

سفر به جزیره قشم با راه و رسم سفر

در اواخر پاییز و اوایل بهار و کل فصل زمستان که مناطق شمالی ایران سرد هستند و جاذبه ی چندانی برای گردشگران ندارند، آب و هوا و شرایط مطبوع جزیره ی قشم می تواند آن ها را به سفر به جزیره ی قشم با تور قشم تشویق کند. البته در تعطیلات نوروز این جزیره شلوغ تر از هر زمان دیگری خواهد بود.

برای سفر به قشم راه های متعددی وجود دارد. شما می توانید با خودروی شخصی به بندرعباس رفته و از آن جا به وسیله ی کشتی خودروی خود را به داخل جزیره ببرید، البته از صف های طویل سوار شدن خودرو ها به کشتی ها در روزهای شلوغ غافل نشوید. یا اینکه به وسیله ی قطار خود را به بندر عباس برسانید و از آن جا با اتوبوس های دریایی، قایق های تندرو، لنج ها و یا کشتی های مسافرتی و تفریحی به جزیره ی قشم بروید. سفر هوایی نیز همواره یکی از بهترین و راحت ترین گزینه ها است که البته مقداری هزینه ی بالاتری را برای شما به همراه خواهد داشت.

برای معرفی بهترین غذاهای جزیره قشم که حتماً باید آن را تجربه کنید می توان به مهیاوه، کلمبا، عنکاس، نان توموشی، رنگینک و هواری اشاره کرد.

جاذبه های توریستی قشم

جزیره زیبای قشم بزرگ ترین جزیره در استان هرمزگان است که جاذبه های دیدنی بسیار زیادی دارد. در اینجا دیدنی ترین و جذاب ترین جاذبه های جزیره قشم را برایتان آوردیم تا در هنگام سفر به جزیره قشم حتماً از آن ها دیدن کنید و فرصت دیدن از آن ها را از دست ندهید.

دره ستارگان: این دره زیبا در قسمت جنوبی ساحل قشم و در روستای برکه خلف قرار دارد که از کوه های تو در تو و رسوبی بسیار زیادی تشکیل شده است. با گذشت زمان و بر اثر عواملی مانند باد، طوفان و... ستون ها و حفره های بسیار زیاد و تو در تویی در این منطقه ایجاد شده است. علت نام گذاری دره ستارگان به این علت است که، مردم محلی معتقدند که نزدیک به 2 میلیون سال پیش یک ستاره از آسمان بر روی این منطقه افتاده است که شکل آن را تغییر داده و به صورت فعلی درآورده است.

جنگل حرای قشم: هر کجا که نام سفر به جزیره قشم آورده می شود، بدون شک نام جنگل حرا هم در کنار آن آورده می شود. این جنگل خارق العاده با شگفتی وصف ناپذیر خود که درخت های آن از دل آب سر بیرون آورده اند همواره گردشگران زیادی را در سفر به جزیره قشم به خود جذب می کند. این جنگل جزو عجایب 7 گانه جزیره قشم است که قدمتی بین سی تا چهل میلیون سال دارند.

هتل های قشم و مراکز خرید قشم

از آن جایی که جزیره قشم یکی از مناطق گردشگری به شمار می رود بنابراین از هتل ها و مراکز خرید زیادی برخوردار است. که در ادامه به معرفی برخی از آن ها پرداخته ایم:

بازار قدیم قشم: این بازار همان طور که از نامش مشخص است، قدیمی ترین بازار جزیره قشم به شمار می رود. در سفر به جزیره قشم اگر به دنبال به دنبال لباس های سنتی و یا صنایع دستی این منطقه هستید، رفتن به بازار قدیمی و سنتی را فراموش نکنید.

مرکز های خرید درگهان: درگهان، یکی از توابع قشم است که در بیست کیلومتری این جزیره واقع شده است. این مراکز خرید به عرضه کالاهای ارزان قیمت شهرت دارد.

هتل ژئوپارک:از هتل های قشم می توان هتل ژئوپارک و هتل آرتا را نام برد، این هتل زیبا در نزدیکی دریا قرار دارد که از پنجره آن می توانید منظره زیبای دریای خلیج فارس را تماشا کنید.