تور مشهد

مشهد

شهر مشهد، نگین درخشان و قطب زیارتی کشور ایران است. این شهر علاوه بر اینکه شهر زیارتی است جاذبه های گردشگری زیادی نیز دارد. برای سفر به شهر مشهد و استفاده حداکثر از بخش های زیارتی و جاذبه های گردشگری مشهد، بهتر است اول با این شهر آشنا شوید و بخش های مختلف آن را بشناسید. شهر مشهد، پایتخت استان خراسان رضوی است. این استان در شرق ایران واقع شده است. از سالیان قبل این شهر به دلیل وجود قبر مطهر حضرت امام رضا(ع) مورد توجه مسلمانان از سراسر ایران و جهان قرار گرفته است. با آسان تر شدن حمل و نقل و سفر و افزایش سفرها به این شهر، بخش گردشگری نیز رونق یافت و موزه ها و جاذبه های دیگر این شهر هم، مورد توجه و رسیدگی قرار گرفتند و به بخش مهمی از سفرها در کنار زیارت حرم امام رضا(ع) تبدیل شدند. وجود هتل های فراوان، امکانات حمل و نقل و تغذیه مناسب، سفر به این شهر را آسان و مناسب برای تمام بودجه ها کرده است.

سفر به مشهد با راه و رسم سفر

آژانس مسافرتی راه و رسم سفر تورهای مشهد بهار 98 و همچنین تور لحظه آخری و ارزان مشهد را به نحوی برای مسافران خود برنامه ریزی کرده است تا با کمترین هزینه و بیشترین و بهترین امکانات و خدمات، سفری رویایی و فوق العاده را برای آنها رقم بزند. می توانید با انتخاب و رزرو تور مشهد از آژانس مسافرتی راه و رسم سفر، با صرف هزینه ای کم، بیشترین لذت را از سفرتان ببرید. راه و رسم سفر لیست قیمت های بسیار متفاوتی را به مسافران ارائه می کند تا بتوانند با توجه به خواسته و نیازشان و همچنین با در نظر گرفتن بودجه بهترین انتخاب را داشته باشند. قیمت تور مشهد با توجه به نوع هتل انتخابی، نوع ایرلاین و دیگر خدمات و امکانات فراهم شده در تورها متغیر می باشد.

آب و هوای مشهد

این شهر دارای آب و هوای خشک است و در فصول گرم به شدت گرم و در فصل سرد سال نیز به شدت سرد می شود. بنابراین همراه داشتن لباس مناسب فصل از نکات ضروری هنگام سفر است. با مراقبت از خود در سرما یا گرما سفر بی دغدغه ای داشته باشید.

غذاهای مشهد

از معروف ترین غذاهای مشهد شله مشهدی، کوکو شیرین، آش ماست، یتیمچه، رشته پلو و کباب شیشلیک می باشند. کباب شیشلیک کبابی است که از دنده بره تهیه می شود و در سس مخصوص خوابانده و کباب می شود. شله مشهدی که از غذاهای محبوب مشهد در ایام مختلف است با استفاده از برنج، گوشت، غلات و حبوبات تهیه می شود و برای تزیین آن معمولا از خورشت قیمه استفاده می شود

جاذبه های گردشگری مشهد

بزرگترین جاذبه توریستی مشهد حرم مطهر حضرت امام رضا(ع) است. حرم در مرکز شهر مشهد واقع شده است و چهار خیابان اصلی ورودی دارد. در مناسبت های مختلف مذهبی، حرم امام رضا(ع) پذیرای مسلمانان از همه نقاط ایران و جهان می باشد. مسجد گوهرشاد نیز که در مجموعه حرم قرار گرفته است از دیگر جاذبه های زیارتی شهر مشهد می باشد. این حرم در زمان امپراتوری تیموریان، به دستور گوهرشاد، همسر شاهرخ تیموری ساخته شد. دیگر مکان های دیدنی و فوق العاده مشهد عبارتند از: باغ موزه نادری: موزه نادری در خیابان آیت ا... بهجت در و در فاصله کوتاهی از حرم واقع شده است. این باغ موزه از سه بخش تشکیل شده است، دو موزه و مقبره نادر شاه افشار. موزه ها یکی موزه اسلحه و دیگری موزه افشاریه است. بازدید از این باغ موزه که اکنون جزو آثار ملی ثبت شده است خالی از لطف نیست و می تواند بخش جالبی از سفر به مشهد باشد. پارک کوهسنگی: کوه سنگی از پارک های جنگلی شهر مشهد است. در این پارک امکانات مختلف تفریحی در کنار جاذبه های طبیعی تعبیه شده است که می تواند اوقات خوشی را برای خانواده ها رقم بزند.

بهترین هتل های مشهد

با توجه به وجود تعداد زیاد مسافر و قشرهای مختلف با بودجه های مختلف، هتل های زیادی در مشهد وجود دارد که رده بندی آنها از مهمان خانه ها تا هتل های 5 ستاره را شامل می شود. در ادامه به تعدادی از هتل های مشهد اشاره می کنیم: هتل مجلل درویشی، هتل اترک، هتل بین المللی قصر، هتل قصر طلایی، هتل الماس مشهد، هتل رفاه و نمونه های دیگر از هتل های خوب مشهد هستند که در فاصله کوتاهی از حرم قرار دارند.

بایدها و نبایدهای سفر به مشهد

برای سفر به مشهد می توان از هواپیما، قطار یا وسیله شخصی استفاده کرد. بهتر است بلیط هواپیما یا قطار خود را از حداقل یک هفته قبل از زمان سفر رزرو کنید و روز سفر نیز حداقل 2 ساعت زودتر در ایستگاه قطار یا فرودگاه باشید. حتما از قبل مخصوصا در روزهای شلوغ از هتل رزرو کنید تا با مشکل اقامت مواجه نشوید. با توجه به فصل سفر لباس های مناسب همراه داشته باشید و دفترچه درمانی خود را نیز فراموش نکنید.