تور رم


رفت و آمد در شهر

شرکت ای.تی.ای.سی، شرکت اصلی اتوبوسرانی رم است. اتوبوس‌ها در رم از ساعت 6 صبح تا 12 شب در شهر تردد می‌کنند. البته چند دستگاه از آنها هم به صورت شبانه روزی در خدمت مسافران هستند. برای تهیه بلیت اتوبوس در رم باید به دکه های روزنامه فروشی یا فروشگاه‌های عرضه توتون و تنباکو مراجعه کنید.

قوانین شهر رم در این مورد کمی سختگیرانه است و برای کسانی که بدون بلیت سوار اتوبوس شوند، جریمه‌های سنگینی در نظر گرفته شده است. این قوانین شامل حال گردشگرانی که حتی یک کلمه ایتالیایی بلد نیستند هم می‌شود!

خیابان‌های قسمت‌های تاریخی رم معمولا ترافیک بسیار سنگینی دارند و اگر اتومبیل شخصی داشته باشید، بهترین کار، پارک کردن آن در پارکینگ هتل‌تان است.

برای پارک کردن در هر جای شهر مجبور به تهیه قبض‌هایی از پلیس راهنمایی و رانندگی هستید، در غیر این صورت اتومبیل‌تان را با جرثقیل خواهند برد

برای کرایه اتومبیل، موسسات زیادی در رم فعال هستند، ولی کرایه اتومبیل به هیچ وجه توصیه نمی‌شود. رانندگی در رم واقعا اعصاب خردکن و پیدا کردن جای پارک یک کابوس است، فقط وقتی مجبور هستید در رم رانندگی کنید! برای گردش در رم، بهترین راه پوشیدن یک جفت کفش کتانی و پیاده روی است.