معروف ترین موزه های مادرید

12 دی ، 1400
راه و رسم سفر

معروف ترین موزه های مادرید

مادرید یکی از شهرهای دنیا در زمینه‌ی فرهنگ محسوب می‌شود و این را بیش از همه مدیون موزه‌های ارزشمند خود است. مادرید شهری پُر از انواع موزه‌هاست که شکوه و جذابیت بناها، اشیاء و آثار نمایش داده شده در آن‌ها نفس‌ها را در سینه حبس می‌کند. آژانس راه و رسم سفر در این مقاله قصد دارد تا به معرفی معروف ترین موزه های مادرید بپردازد، در ادامه با ما همراه باشید.

موزه باستان شناسی(Archaeology Museum)

موزه باستان شناسی بعد از موزه پرادو مهمترین موزه ای است که در شهر مادرید وجود دارد و از جاذبه های توریستی اسپانیا نیز بشمار میرود. موزه باستان شناسی مادرید توسط ملکه ایزابلای دوم در سال 1867 میلادی احداث شد و فعالیت خود را شروع کرد. مجموعه‌ای غنی از دست سازه‌های ماقبل تاریخ تا قرن 19 میلادی می باشد.

نمایشگاه‌ها شامل یافته‌های باستان‌شناسی، قوم نگاری، هنرهای تزئینی باستانی و سکه‌های قدیمی می‌شود. نمایشگاه دائمی نیز شامل مواردی از بازه‌های زمانی و مکان‌های مختلف، از مومیایی‌های مصری گرفته تا باستان‌شناسی اسلامی است. کتابخانه موزه نشریاتی در زمینه هنر، تاریخ و باستان شناسی دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی موزه باستان شناسی اینجا کلیک کنید.

موزه پرادو(Prado Museum)

موزه پرادو یکی از موزه های شناخته شده در مادرید است که از سطح جهانی برخوردار می باشد. گردشگران و مسافران تور اسپانیا در این موزه می توانند بیشتر از 5000 نقاشی را مشاهده کنند، موزه پرادو به نوعی رقیبی برای موزه لوور پاریس شناخته می شود. در این موزه نقاشی های که وجود دارد متعلق به قرن 12 میلادی تا ابتدای قرن 19 می باشد که خیلی از آن‌ها جزو شاهکارهای مشهور تاریخ هستند. 

موزه پرادو حدود 2200 اثر از مجموعه را در بیش از 100 اتاق در سه طبقه به نمایش می‌گذارد. تلاش برای تماشای همه آثار در یک بازدید کمی وحشت‌آور است، ولی می‌توان بر روی مسیر خاصی از شاهکارها تمرکز کرد. موزه پرادو مسیرهایی از آثار مشخصی را به شما پیشنهاد می‌کند. این مسیرها مشهورترین آثار مجموعه را شامل می‌شوند که تابلوی «ندیمه‌ها» یکی از آن‌هاست. این نقاشی خارق العاده از خاندان سلطنتی فلیپ چهارم است که توسط وِلاسکِز در 1656 کشیده شده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی موزه پرادو اینجا کلیک کنید.

موزه سورویا(Museo Sorolla)

سورویا نام یکی از موزه های مشهور در مادرید است که بسیاری از گردشگران و مسافران تور اسپانیا در سفر خود به این شهر از آن بازدید می کنند. این موزه شگفت‌انگیز وقف آثار یواکین سورویا، مشهورترین نقاش امپرسیونیست اسپانیا شده است.

این مجموعه که در اتاق‌های روشن و درخشان به نمایش گذاشته شده، شامل گستره وسیعی از نقاشی‌ها و طراحی‌های هنرمند است. حتماً از حیاط این موزه که به زیبایی با فواره و کاشی‌کاری سبک اندلسی تزیین شده بازدید کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی موزه سورویا اینجا کلیک کنید.

موزه لاسارو گالدیانو(Lázaro Galdiano Museum)

موزه لاسارو گالدیانو جزو موزه های شناخته در مادرید است که سالاه مورد بازدید خیلی از گردشگران و مسافران تور اسپانیا قرار می گیرد. این موزه نمایشگاهی منحصر به فرد از مجموعه خصوصی لاسارو گالدیانو، سرمایه‌دار اسپانیایی، در عمارت وی است. موزه لاسارو گالدیانو  بسیار وسیع می باشد که در خود بیشتر از 9.000 اثر را جای داده است که در 30 اتاق مختلف به نمایش گذاشته است. از زره، سکه و مدال گرفته تا جواهرات، کریستال باروکی و فرش‌ها، این مجموعه بسیار متنوع است. حتماً از نقاشی‌های اسپانیایی متعلق به قرن 16 و 17 میلادی شامل اساتید برجسته مانند اِل گرکو، گویا، ولاسکز، زورباران، ریبِرا، پِرِدا و موریو بازدید کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی موزه لاسارو گالدیانو اینجا کلیک کنید.

موزه هنرهای معاصر(Museo de Arte Contemporáneo de)

موزه هنرهای معاصر در سال 1986 میلادی توسط ملکه صوفیا افتتاح شد و مرکز آوانگارد هنر معاصر مادرید می باشد. این ساختمان صیقلی مدرن، توسط آنتونیو فرناندز آلبا طراحی شد و ویژگی‌هایی دارد که بسیار یادآور مرکز پومپیدو پاریس است، مانند سه برج شیشه‌ای که جایگاه آسانسورها در بیرون ساختمان‌اند.

غافلگیری دیگر برای بازدیدکنندگان، باغی افسونگر در حیاط داخلی می‌باشد که پر از مجسمه‌های خیال‌انگیز شده است. در نمایش کامل این موزه از هنر معاصر اسپانیا، این مجموعه شامل شاهکارهای قابل توجهی مانند آثار خوان میرو، پابلو پیکاسو و سالوادور دالی می‌شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی موزه هنرهای معاصر اینجا کلیک کنید.

اگر قصد سفر به مادرید را دارید میتوانید به آژانس راه و رسم سفر مراجعه کنید. آژانس مسافرتی راه و رسم سفر آماده ارائه بهترین خدمات مسافرتی با نازل ترین قیمت برای شما عزیزان می باشد. شما می توانید با انتخاب تور مادرید یک سفر به یاد ماندنی برای خود رقم بزنید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی