کلیسای سنت پیتر رُم

تاریخ ثبت: 1398/03/12
کلیسای سنت پیتر رُم

 St. Peter's Basilica , Rome

ایتالیا از محبوب ترین و معروف ترین کشورهای توریستی در قاره اروپا است که سالانه میزبان تعداد زیادی از گردشگران و مسافران علاقه مند به تور اروپا می باشد. رم پایتخت این کشور توریستی و از مهمترین شهرهای ایتالیا است که قدمت تاریخی زیادی دارد، در این شهر بناهای تاریخی و مکان های دیدنی زیادی وجود دارد که توجه بسیاری از مسافران تور ایتالیا را به سمت خود جذب کرده است. کلیسای سنت پیتر یکی از جاذبه های گردشگری رم است. برای بدست آوردن اطلاعات بیتر درباره این کلیسا همراه آژانس مسافرتی راه و رسم سفر باشید. 

St-Peters-Basilica

کلیسای سنت پیتر در محدوده واتیکان واقع در مرکز شهر رم پایتخت کشور ایتالیا قرار گرفته شده است، این کلیسا در زمینی به وسعت 200 هزار متر مربع ساخته شده است. مجسمه هایی در بالای سقف کلیسا وجود دارد که از آثار میکل آنژ هنرمند معروف ایتالیایی می باشد. کلیسای سنت پیتر رُم (St. Peter's Basilica) ، بزرگترین کلیسای دنیا می باشد و همچنین جایی است که قبر سن پیترو که یکی از حواریون حضرت عیسی بود در آن قرار دارد ، این قبر در محوطه درونی کلیسا است. همچنین پاپ ژان پل دوم هم در زیرزمین این کلیسا دفن شده است. نقشه ی هوایی که از بالای این کلیسا طراحی شده است به شکل یک کلید است ، که به معنای کلید بهشت تعریف شده است. مجسمه هایی از حواریون در اطراف این کلیسا ساخته شده است که به شکل نیم دایره کنار هم قرار دارند،

در سال 1607 میلادی پاپ توسع دادن کلیسا را به فردی به نام کارلو مادرنو سپرد که سبب شد 3 بلوک به صحن کلیسا اضافه شود و بعد با بنای یک نمای کشیده با سنتوری بر در ورودی که مورد انتقاد فراوان هم قرار گرفت فوت کرد و بعد از آن کار تمام شدن آن بر عهده آقای جوانی به نام  برنینی گذاشته شد و یکی از بی نظیرترین طراحی شهری باروک را بوجود آورد. . معماری و ساخت میدان شکوهمند مقابل کلیسای سن پیترو به گونه‌ای ظریف و موثر از کنارای ساختمان مادرنو می‌کاهد.

St-Peters-Basilica-rome