کلیسای جاستو گالگو مادرید

تاریخ ثبت: 1400/08/24
کلیسای جاستو گالگو مادرید

Justo Gallego Martínez Madrid

یکی از شهرهای مهم و محبوب اسپانیا که بین مسافران تور اسپانیا طرفداران زیادی دارد، مادرید است که کلان شهری مدرن می باشد و در آن جاذبه های دیدنی بسیاری وجود دارد. گردشگران و علاقه مندان به تور اسپانیا می توانند در شهر مادرید به معنای واقعی ، اسپانیا را مشاهده کنند. آژانس راه و رسم سفر در این بخش قصد دارد تا به معرفی یکی از جاذبه های گردشگری مادرید به نام کلیسای جاستو گالگو بپردازد، در ادامه با ما همراه باشید.

جاستو گالگو مارتینز معروف به دون جاستو پیرمرد 88  ساله ایست که در کلیسایی نیمه کاره در نزدیکی مادرید اسپانیا زندگی می کند. وی در جوانی به علت یک بیماری مجبور شد که صومعه را ترک کند. او پس از ترک کردن صومعه تصمیم گرفت تا خودش کلیسایی را بسازد و تا آخر عمرش به خدا خدمت کند.

دون جاستو 50 سال پیش به تنهایی ساخت کلیسای جامع خود را آغاز کرد. وی برای انجام این کار هیچ حمایت مالی از طرف کلیسای رسمی نداشت. جاستو برای این که بتواند کار ساخت کلیسا را آغاز کند، بخشی از اموال و دارایی های خود را فروخت. زمین کلیسا نیز بخشی از میراث خانوادگی اوست. او کار خود را شروع کرد، بدون اینکه هیچ تجربه و یا دانشی در زمینه معماری، نقشه کشی، مهندسی و ... داشته باشد. وی هر روز ساعت 3:30 از خواب بیدار شده و تمام طول روز را در این کلیسا کار می کند.

با این که بخش های مختلف این کلیسا همچنان ناتمام است، اما نمای باشکوه و زیبای آن هر بیننده ای را به خود جذب می کند. درب اصلی این کلیسا بر روی بازدید کنندگان باز است. دون جاستو برای بازدید از کلیسای نیمه کاره اش، پولی دریافت نمی کند، اما صندوق هایی در کلیسا وجود دارد که هرکسی بنا به وسع و تمایلش می تواند مقداری پول در آن بیندازد.

اگر قصد سفر به مادرید را دارید میتوانید به آژانس راه و رسم سفر مراجعه کنید. آژانس مسافرتی راه و رسم سفر آماده ارائه بهترین خدمات مسافرتی با نازل ترین قیمت برای شما عزیزان می باشد. شما می توانید با انتخاب تور مادرید یک سفر به یاد ماندنی برای خود رقم بزنید.