پارک ملی تفلیس

تاریخ ثبت: 1397/12/17
پارک ملی تفلیس

National Park Tbilisi

گرجستان از کشورهایی است که در سالهای اخیر به یکی از مقاصد مهم گردشگری تبدیل شده است و در صنعت توریست پیشرفت خوبی داشته است. پایتخت آن تفلیس است که از شهرهای مهم و توریستی آن است و در کنار باتومی سالانه میزبان تعداد زیادی از مسافران تور گرجستان می باشد. در این شهر مکان های دیدنی و تفریحی و بناهای تاریخی بسیاری وجود دارد. در این بخش قصد معرفی پارک ملی تفلیس را داریم، در ادامه برای کسب اطلاعات بیشتر آژانس مسافرتی راه و رسم سفر را همراهی کنید.


پارک-ملی-تفلیس

پارک ملی تفلیس، در واقع نخستین پارک ملی است که در گرجستان وجود داشته است و جزو 9 پارک ملی است که در این کشور موجود است که در بخش شمالی شهر تفلیس قرار گرفته است.  مساحت کلی این پارک حدوداً 243 کیلومتر مربع می باشد و یکی از جاهایی است که به مسافران تور گرجستان پیشنهاد می شود از آن بازدید کنند. در پارک ملی تفلیس گیاهان و حیوانات جالب توجهی مشاهده خواهید کرد. از جمله گیاهان منحصر به فردش می توان به بلوط، ممرز و راش، پیچک ایرانی و بداغ جنگلی اشاره کرد. همچنین حیوانات خاصی چون گوزن قرمز یا مارال، روباه قرمز، سمور سنگی، قرقی، عقاب شاهی، عقاب خال دار بزرگ و پیغو نیز در این پارک ملی دیده می شود.

در پارک ملی تفلیس، این امکان وجود دارد که طبیعت گردی و پیاده روی بروید، همچنین می توانید در مسیرهای دوچرخه سواری که دارد ورزش کنید و از طبیعت موجود لذت ببرید. همچنین امکان آن را دارید تا به بازدید صومعه های تاریخی و باستانی موجود در این پارک ملی بروید. این پارک از مرکز شهر تفلیس حدودا 30 دقیقه فاصله دارد که می توانید برای رسیدن به آن از تاکسی و مترو استفاده کنید.

پارک-ملی-تفلیس-گرجستان