کاخ جدابای آگرا (کاخ مریم الزمانی)

تاریخ ثبت: 1397/12/26
کاخ جدابای آگرا (کاخ مریم الزمانی)

Mariam-uz-Zamani Agra

هند کشور با تاریخ طولانی است که در قاره آسیا واقع شده و بناهای تاریخی بسیاری در آن وجود دارد، یکی از شهرهای گردشگری ومعروف در این کشور ، آگرا نام دارد که در سال میزبان توریست ها از سرتاسر جهان می باشد. در این مطلب آژانس مسافرتی راه و رسم سفر قصد دارد تا کاخ جدابای را معرفی کند که از جاذبه های توریستی آگرا می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در کنار ما باشید.

کاخ جدابای در کشور هندوستان به نام کاخ مریم الزمانی (Mariam-uz-Zamani) نیز مشهور است و یکی از بناهای تاریخی است که در شهر فاتح پور سیکری آگرا قرار دارد و در زمان های گذشته مکانی برای اقامت ملکه مغول‌ها به نام جدابای (Jodhabai) بوده است. این بنا  حرم امپراتور در گذشته تحت حرم امپراطور نیز بوده است و محل زندگی همسران دیگر بوده است. کاخ جدابای آگرا (کاخ مریم الزمانی)

 این بناهای اصلی در این شهر بوده است و از به شکل جالب و شگفت انگیز طراحی شده است که معماری آن ترکیبی از سبک راجا پوتانا (Rajputana) هندی و سبک معماری اسلامی مغول‌ها می باشد. دلیل این امر این است که جدابای از نسل راجپوت‌های هندی (Rajput) و قبیله آمر (Amer) در جای پور بوده است. کاخ جدابای آگرا (کاخ مریم الزمانی) یکی از جاذبه های توریستی آگرا محسوب می شود که مورد بازدید تعداد زیادی از گردشگران و مسافران تور هند قرار می گیرد.