موزه باستان شناسی آنتالیا

تاریخ ثبت: 1397/10/04
موزه باستان شناسی آنتالیا

Antalya Museum of Archeology

ترکیه کشوری است که در آن جاذبه های توریستی بسیاری وجود دارد. این کشور با بناهای تاریخی و مکان های تفریحی و سرگرمی که دارد توجه خیلی از گردشگران را به خود جذب کرده است. یکی از محبوب ترین شهرهای ترکیه که در کشور ما هم طرفداران زیادی دارد، آنتالیا می باشد. در این مطلب آژانس راه و رسم سفر قصد دارد تا یکی از مکان های دیدنی آنتالیا را معرفی کند که آن موزه باستان شناسی می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر همراه ما باشید.

موزه-باستان-شناسی-آنتالیا

موزه باستان شناسی از  مهمترین و معروف ترین موزه هایی است که در شهر آنتالیا وجود دارد. این موزه در منطقه  کنیالتی قرار دارد که با مرکز شهر آنتالیا تقریباً 1.5 کیلومتر فاصله دارد. در این موزه با ارزش ترین آثار به جا مانده از خرابه ها از شهرهای قدیمی آناتولی وجود دارد. گردشگران و مسافران تور آنتالیا می توانند با رفتن به این موزه با تاریخ و فرهنگ چندین هزارساله کشور ترکیه آشنا شوند. داخل این موزه 14 اتاق نمایش وجود دارد که از مهمترین آنها گالری خدایان و گالری Sarcophagus می باشد. در موزه باستان شناسی آنتالیا اشیاء تاریخی فراوانی وجود دارد که قدمت هر کدام به تاریخ 2500 ساله آناتولی عصر حجر و دوران روم باستان و حکومت عثمانی بر می گردد و بسیار حائز اهمیت هستند.

موزه-باستان-شناسی-آنتالیا-ترکیه

موزه باستان شناسی آنتالیا بین روزهای سه شنبه تا یکشنبه و مابین ماههای آوریل و اکتبر ساعت 9 باز می شود و تا ساعت 7 عصر نیز باز می باشد و در ماههای نوامبر تا مارس هم ساعت 8:30 صبح  باز میشود و تا ساعت 5 عصر پذیرای مراجعه کنندگان می باشد. این موزه از مکان های توریستی آنتالیا محسوب می شود.

موزه-آنتالیا