خیابان استقلال استانبول

تاریخ ثبت: 1397/09/27
خیابان استقلال استانبول

İstiklal Avenue Istanbul

شهر استانبول از جاذبه های توریستی و بناهای تاریخی بسیاری برخوردار می باشد که گردشگران و مسافران تور ترکیه را جذب خود می کنند. اگر بخواهیم یکی از مکان های معروف این شهر را نام ببریم، آن خیابان استقلال می باشد. افراد زیادی در استانبول این خیابان را دوست دارند و خیلی ها هم نیر به دلیل شلوغی و ازدحامی که دارند از آن متنفر هستند. در کنار آژانس مسافرتی راه و رسم سفر باشید تا بیشتر با این خیابان آشنا شوید.

خیابان-استقلال-ترکیه

خیابان استقلال در انتها به یکی از مکان های توریستی استانبول به اسم برج گالاتا ختم می شود و در طول روز بیش از 3 میلیون نفر از آن عبور می کنند. میدان تکسیم استانبول نیز در انتهای شمالی این خیابان واقع شده است که در آن می توانید مجسمه ای از آتاتورک بنیانگذار جمهوری ترکیه را مشاهده کنید. خیابان استقلال یک نمونه کوچک از شهر استانبول است که پر از فروشگاه و مغازه و رستوران و فست فود می باشد با این حال همچنان آثاری از استانبول قدیم در آن به چشم می خورد. چون در این خیابان فروشگاه های زنجیره ای مختلفی وجود دارد برای خرید محصولات با نرخ های مناسب مواجه خواهید شد. به مسافران تور استانبول پیشنهاد می شود از فروشندگان محلی خرید کنند که با مهربانی که دارند با یک لیوان چای از شما پذیرایی می کنند و می توانید با آنها نیز بر سر قیمت چانه هم بزنید.

در دوران عثمانی، خیابان استقلال استانبول یک خیابان بزرگ شناخته شده بوده است اما سالها بعد با جذب انسان های متفکر به این شهر این خیابان محلی شد برای قدم زدن مسیحیان لاتین فرانسوی که به آن خیابان «گرَند رو دِپرا» می گفتند که با پیروزی جمهوری ترکیه اسم آن را خیابان استقلال گذاشتند. کلیساها مانند سنت آنتوان و سانتا ماریا، ساختمان کنسولگری و گالری‌های هنری خلاقانه مانند سالت بی‌اوغلو، آرتِر، و آپارتمان‌های مصری. همه‌ی این آثار نمونه‌های خیره کننده‌ای از معماری نئوکلاسیک و هنر قرن نوزدهمی ترکیه هستند.

خیابان-استقلال-ترکیه-استانبول