میدان تکسیم استانبول

تاریخ ثبت: 1397/09/26
میدان تکسیم استانبول

Taksim Square Istanbul

در بیشتر شهرهای جهان یکی میدان اصلی وجود دارد به گونه ای که تجمع جمعیت دور آن مشخص باشد. شهر توریستی استانبول در ترکیه نیز با وجود مکان های دیدنی و بناهای تاریخی که دارد نیز یک میدان اصلی دارد و آن میدان تکسیم می باشد. آژانس مسافرتی راه و رسم سفر در این مطلب شما را با این میدان آشنا می کند.

میدان-تکسیم-استانبول

میدان تکسیم یک فضای آزاد بین شلوغی و ترافیک چند خیابان در استانبول است که خیلی بزرگ نیست. در این میدان اتوبوس ها متفاوت در حال عبور هستند. میدان تکسیم، مکانی است که افراد بزرگ برای ادای احترام با تاج گل وارد آن می شوند. بیشتر گردهمایی نیز در این میدان برگزار می شود. میدان تکسیم استانبول نماد جمهوری مدرن و سکولار کشور ترکیه می باشد که توسط مصطفی کمال یا همان آتاتورک احداث شد و به یکی از جاذبه های گردشگری استانبول تیدیل شد. یادواره استقلال در مرکز میدان با غرور بربرافراشته است که طرحی دو طرف می باشد. در یک سوی آن مصطفی کمال را در لباس سربازی و در حالت رهبری نیروهای ترکیه مشاهده می کنید و از طرفی همان آتتورک یا مصطفی کنال را در حال پیروز و در شکل رهبر جمهوری ترکیه نشان می دهد. در هر دو طرف این یادواره سربازهایی وجود دارد که پرچم کشور ترکیه را در دست دارند. میدان تکسیم محل گردهمایی مختلفی از جمله شامل جشن‌های عمومی ، مردم رساندن صدای خود به گوش دولت در این میدان اشاره کرد.

میدان تکسیم، خانه پوسترهای تبلیغاتی که در زیر نور لامپ‌های نئون می‌درخشند، گل‌ فروشان، هتل‌های شیشه‌ ای فوق مدرن با برج‌های ساعت، کافی ‌شاپ‌ها و چایخانه هایی در ساختمان‌های نئو کلاسیک، دفاتری کاری با ظاهری غرورآمیز، مرکز فرهنگی آتاتورک و دکه ‌های غذا فروشی از افراد گرسنه حاضر در میدان با همبرگر پذیرایی می‌کنند. میدان تکسیم در سال مورد بازدید تعداد زیادی از گردشگران و مسافران تور استانبول قرار می گیرد و از دیدنی های معروف استانبول به شمار می رود.

میدان-تکسیم-استانبول-ترکیه