پل بسفروس استانبول

تاریخ ثبت: 1397/12/27
پل بسفروس استانبول

Bosphorus Istanbul Bridge

استانبول از توریستی ترین شهرهای کشور ترکیه است که با بناهای تاریخی و دیدنی های بیشماری که دارد در طول سال میزبان گردشگران فراوانی از نفاط مختلف جهان می باشد. یکی از معروف ترین جاذبه های گردشگری استانبول که در این بخش آژانس راه و رسم سفر قصد دارد شما را با آن آشنا کند پل بسفروس می باشد که در کنار مسجد ایاصوفیه از معروف ترین بناهای تاریخی استانبول می باشد.

پل بسفروس

پل بسفروس یکی از دو پلی می باشد که بر روی تنگه بسفروس در شهر استانبول قرار دارد که به پل بسفروس 1 نیز مشهور است که متصل کننده قاره آسیا به قاره اروپا می باشد.  دومین پلی که روی تنگه بسفروس استانیول قرار دارد پل سلطان محمد  است که به اسم پل بسفروس 2 مشهور است. پل بسفروس استانبول 1510 متر طول دارد و عرض آن نیز 39 متر می باشد. مسافتی که بین برج های این پل وجود دارد 1074 متر می باشد که ار یک از آنها 105 متر ارتفاع دارند. پل بسفروس در فاصله 64 متری از سطح دریا بنا شده است. زمانی که ساخت پل بسفروس در سال 1973 میلادی کامل شد از اصلی ترین مکان های توریستی استانبول محسوب شد و چهارمین پل معلق در دنیا بود. پل اول استانبول نزدیکترین بنا به دریای مرمره می باشد و با برج گالاتا نیز مسافت کمی دارد. بیشتر مسافران تور استانبول در مدت زمان اقامتشان در این شهر بدون شک از پل بسفروس بازدید می کنند و زیر آن نیز قایق سواری می کنند.

پل بسفروس مدخلی به دریای مرمره و ساحل شمالی ترکیه میباشد. در این مکان شهر بورسا که به خاطر حمام های ترکی اش معروف است و استان چاناکاله که دروازه ای به دریای مرمره و اژه و جزایر زیبای یونانی است، قرار دارند. در روز تصویر زیبایی از مناره ها و گنبد های رفیع مسجد آبی و ایا صوفیه در پس زمینه ای با پل بسفر مشاهده می شود که یک منظره ای خیلی زیبا را ایجاد می کند و همچنین در شب، نورهای کامپیوتری ال ای دی با الگوها و رنگ های مختلف زیبای پل بسفروس استانبول را دو چندان می کنند.

پل بسفروس استانبول