موزه ام الشیف مجلس دبی

تاریخ ثبت: 1397/07/28
موزه ام الشیف مجلس دبی

Majlis Ghorfat Umm Al Sheif Dubai

جاذبه های گردشگری فراوانی در شهر دبی وجود دارد که در دنیا معروف هستند و سالانه گردشگران و مسافران زیادی از نقاط مختلف برای دیدن آنها به این شهر سفر می کنند. موزه ام الشیف مجلس از جمله مکان های توریستی دبی است، جهت آشنایی با این موزه همراه با آژانس راه و رسم سفر باشید.

موزه-ام-الشیف-مجلس-دبی

موزه ام الشیف مجلس در سال 1995 میلادی در زمینی به وسعت 3300 متر مربع افتتاح شد. این موزه در جاده ساحلی جمیرا قرار دارد که محیطی آرام و دور از شلوغی و سر صدا می باشد و  تحت عنوان محل اقامت تابستانی شیخ راشد ابن سعید آل مکتوم تاسیس شده است. موزه ام الشیف مجلس دبی اگر از جهت اندازه کوچک باشد، اما به دلیل ویژگی های خاص سنتی که دارد به عنوان یک بنای تاریخی ویژه در شهر دبی مشهور است. در فضای اطراف این موزه درختان نخل بلند زیادی موجود است که سبب شده در فصل تابستان هوای تازه و خنکی داشته باشد. شیخ رشید گاهی شب ها جلسات خود را در این محیط برگزار می کرد و مداکره می کردند و از همین رو اسم این مکان به مجلس مشهور شد.

موزه ام الشیف مجلس دبی، در دو طبقه ساخته شده است و برای مسافران تور دبی و توریستها بهترین راه برای شناخت مبلمان، وسایل قدیمی مجلسی سنتی امارات، سطل های مسی، کوره های قهوه، شیشه و سفال، فرش های دست باف و ابزارهای دفاعی مانند اسلحه و قلاب می باشد.

طبقه همکف موزه ام الشیف یک اتاق کوچک دارد در حالی که طبقه بالا دارای یک تراس، سالن اصلی مجلس و یک اتاق کوچک است که از مرجان، سنگ، چوب چیپان، تنه و چوب ساج (که از هند وارد شده) ساخته شده است. در مرکز مجموعه باغی با درختان نخل وجود دارد که آبراه هایی برای آبیاری آن ها ساخته شده است. امروزه جشن های روز ملی امارت متحده عربی در این مجموعه برگزار می شود.  علاقه مندان برای بازدید از موزه ام الشیف مجلس دبی می توانند از روز یکشنبه الی بین ساعت های 7 صبح تا 2 بعد از ظهر مراجعه کنند و بدانید که در روزهای جمعه و شنبه نیز این موزه تعطیل می باشد.

موزه-ام-الشیف-مجلس-دبی-امارات