پالم جبل علی دبی

تاریخ ثبت: 1397/07/25
پالم جبل علی دبی

Palm Jebel Ali Dubai

شهر ساحلی دبی سالانه مقصد خیلی از توریستها و مسافران است که روز به روز هم به تعداد آنها اضافه می شود. در این شهرچندن جزیره وجود دارد مانند جزیره جبل علی، که از جزیره های شناخته شده در امارات است. جهت کسب اطلاعات بیشتر کنار آژانس مسافرتی راه و رسم سفر باشید.

پالم-جبل-علی-دبی-امارات

 پالم جبل علی واقع در  شهر دبیاست که از سه مجمع الجزایر نخلی در کشور امارات متحده عربی می باشد. این جزیره در آبهای خلیج فارس در ناحیه منطقه آزاد جبل علی  قرار دارد. این جزیره به اسم « نخل جبل علی » نیز شناخته می شود که به زبان لاتین به Palm Jebel Ali  مشهور است و  از جاذبه های توریستی امارات به حساب می آید این جزیره به همراه دو جزیره دیگر مانند یک نخل ساخته شده است. که در طول ایام سال بازدیدکنندگان زیادی دارد. بیشتر توریستها و مسافرانی که در دبی هستند از این جزیره بازدید می کنند.

پالم جبل علی دارای امکانات تفریحی و سرگرمی بسیاری است که شامل فروشگاه های تجاری، مراکز مسکونی، مراکز خرید و همچنین ویلا و هتل میباشد. بد نیست بدانید که در این جزیره شش عدد مارینا وجود دارد، پارک دریایی، رستوران و پارک و … از دیگر امکاناتی هستند که در پالم جبل علی دبی می توانید از آنها لذت ببرید. از ویژگی های نخل جبل علی دبی، خانه‌ های آبی است  که میان حصار دور نخل جبل علی و شاخه‌ های آن بنا شده اند و طوری طراحی شده اند که در آخر مثل بیت شعری از غزل بوسیله شیخ محمد بن راشد آل مکتوم که حاکم دبی می باشد سروده شده است، پالم جبل علی از نظر وسعت پنجاه درصد از پالم جمیرا بزرگ تر است و 5 برابر از نخل دیره یا همان پالم دیره کوچک تر است.

پالم-جبل-علی-دبی