موزه دبی

تاریخ ثبت: 1397/07/25
موزه دبی

Dubai Museum

در بین شهرهای گردشگری جهان، دبی نام آشنایی برای همه است و در سال میزبان تعداد بسیاری مسافر از نقاط مختلف می باشد. دیدنی های زیادی در این شهر قرار دارد که از قدیمی ترین آنها می توان به موزه دبی اشاره کرد. برای آشنایی بیشتر همراه با آژانس مسافرتی راه و رسم سفر باشید. 

موزه-دبی

موزه دبی در سال 1971 میلادی افتتاح شد، در بخشی از آن دژی با نام "آل فهیدی" وجود دارد که تقریباً 200 سال قبل و در سال 1787 برای مقاصد دفاعی احداث شد و مکان زندگی صاحب منصبان و حاکمان بوده است. اما با گذشت زمان این دژ به زرادخانه ای برای نگهداری توپ و اسلحه تبدیل شد، البته مدتی هم زندان بوده است. این موزه امروزه یکی از مکان های توریستی دبی به حساب می آید. دیواره های دژ این موزه از مرجان هایی شاخته شده است که با آهک محافظت می شود، در آن دوران مردم روستایی نفت خام و مروارید های زیبا استخراج می کردند. این امکان برای مسافران تور دبی وجود دارد که در این موزه از مجموعه آثار کشف شده باستانی مثل مرمر سفید، ظرف های سفالی، قبرهای بسیار قدیمی و سکه های عصر هزاره سوم بازدید کنند.

در حیاط موزه دبی، خانه barasti واقع شده است که در واقع به عنوان بادگیر عمل می کند که بر دیوار های آن سلاح و شمشیرهای حکاکی شده قدیمی و بزرگی نصب شده است. در این موزه لباس های رزم دوران های گذشته را نیز می توانید مشاهده کنید، همچنین در بخشی از موزه دبی زیر زمینی است که عکس هایی از پیشرفت شهر دبی با ویدیو پروژکتور، روی پرده نشان داده می شود.

برای گردشگران و مسافران تور دبی دیدن این موزه فرصتی برای شناخت بهتر با تاریخ دبی و شکل زندگی انسان های قدیم است که با پیشرفت کنونی تناقض دارد. بد نیست بدانید که این موزه نمونه ای از پیوند قوی مردم شهر دبی با عربیت و اسلام می باشد.

موزه-دبی-امارات