پارک صفا دبی

تاریخ ثبت: 1397/07/25
پارک صفا دبی

Safa Park Dubai

در میان پارک های زیادی که در شهر وجود دارد، پارک الصفا از قدیمی ترین آنها می باشد که در بین مردم و توریستها محبوبیت ویژه ای دارد که از جاذبه های گردشگری امارات محسوب می شود. اکثر خانواده ها این پارک را برای گردش و تفریح انتخاب می کنند. جهت کسب اطلاعات بیشتر آژانس راه و رسم سفر را دنبال کنید.

در سال 1975 میلادی در اطراف جاده شیخ زائد و خیابان الحدیق شهر دبی، پارک الصفا ساخته شد. این پارک مساحتی نزدیک به 64 هکتار دارد که دارای امکانات ورزشی بسیاری می باشد.کنند، مسیرهای درخت کاری شده در کنار چمن های سبز مکانی مناسب و آرامش بخش برای افرادی است که یوگا انجام می دهند. پارک الصفا دارای سه دریاچه می باشد و  بیشتر از 200 نوع  پرنده و 16000 گونه درخت و بوته در آن موجود می باشد که سبب شده یک سایه بانی باشد تا از نور خورشید جلوگیری کند. یک آبشار زیبا از بالای تپه ای به سمت بزرگترین دریاچه جریان دارد.. پارک الصفا شامل زمین مخصوص بازی های گروهی مثل والیبال، بسکتبال، فوتبال و تنیس است که جدا از اینها، دارای زمینی برای بازی و سرگرمی کودکان است.

گردشگران ومسافران تور دبی زمانی که به پارک الصفا میروند، در دریاچه آن می توانند قایق های پدالی آن را سفر شوند  و از آرامش آن لذت ببرید. تعدادی رستوران و کافه های مختلف نیز در این مجموعه قرار دارد  و به طور منظم در روزهای جمعه بازار مواد غذایی برگزار می شود که هنرمندان و تولید کنندگان، مواد غذایی محلی و صنایع دستی خود را به فروش می رسانند. علاوه بر این امکانات ویژه برای افرادی که نیازهای خاص و ویژه دارند مانند توالت و پارکینگ اختصاصی و مسیرهایی برای عبور راحت آن ها طراحی شده است. این مکان تفریحی دارای نمازخانه و 1447 پارکینگ و همچنین سالن آمفی تئاتر برای نمایش های متنوع می باشد.

پارک-صفا-دبی