مسجد اَلفاروق عمر بن الخطاب دبی

تاریخ ثبت: 1397/12/27
مسجد اَلفاروق عمر بن الخطاب دبی

Al Farooq Omar Bin Al Khattab Mosque

در کشورهایی که دین رسمی آنها اسلام است، مساجد در لیست جاذبه های گردشگری آنها می باشد. دبی از شهرهای شناخته شده گردشگری دنیا است که در کشور امارات قرار دارد. در این شهر مکان های دیدنی بسیاری وجود دارد که توجه بسیاری از گردشگران و مسافران را به خود جذب کرده است. در این بخش آژانس راه و رسم سفر قصد دارد تا به معرفی مسجد اَلفاروق عمر بن الخطاب بپردازد . همراه ما باشید.

مسجد-اَلفاروق-عمربن-الخطاب

مسجد اَلفاروق عمر بن الخطاب سال 1986 میلادی احداث شد. نام این مسجد به احترام دومین خلیفه بعد از ابوبکر، نام گذاری شده است. معنای کلمه  الفاروق، تشخیص دهنده خوبی از بدی می باشد که لقب عمر بن خطاب بوده است. چند سال بعد در سال 2003 این مسجد بازسازی شد و همچنین مجدداً در سال 2011 تغییراتی در آن اعمال شد که بعد از آن برای استفاده همه مردم بازگشایی شد.

مسجد الفاروق عمر بن الخطاب یکی از جاذبه های گردشگری دبی است و از بزرگترین مسجد هایی است که در کشور امارات قرار دارد. این مسجد گنجایش 2000 نمارگزار را دارد و معدود مساجدی است که افراد غیر مسلمان نیز می توانند وارد آن شوند. لازم به ذکر است که توریست ها و مسافران تور دبی باید پوشش مناسب داشته باشند و خانم ها حجاب خود را رعایت کنند. فضای کلی این مجموعه مساحتی بالغ بر 8.700 متر مربع می باشد که خود بنای مسجد 4.200 متر مربع است. مسجد اَلفاروق عمر بن الخطاب دارای 4 مناره 65 متری و 21 گنبد با اندازه های متفاوت می باشد که طول گنبد اصلی به 30 متر می رسد. در طراحی این مسجد از مسجد آبی استانبول الهام گرفته شده است.

مسجد-اَلفاروق-عمربن-الخطاب-دبی