مسجد جمیرا دبی

تاریخ ثبت: 1397/07/24
مسجد جمیرا دبی

Jumeirah Mosque Dubai

دبی، از معروف ترین شهرهای مدرن در جهان است که به دلیل امکانات تفریحی که دارد  روز به روز به تعداد مسافران خود می افزاید.  دبی، در کشور اسلامی امارات قرار دارد باز همین جهت، در آن تعداد زیادی مسجد موجود است. یکی از مساجد شناخته شده این شهر مسجد جمیرا است که نام آن برای اکثر علاقه مندان به تور دبی آشنا می باشد. در ادامه برای اطلاعات بیشتر، در کنار آژانس مسافرتی و خدماتی راه و رسم سفر باشید.

مسجد-جمیرا-دبی

مسجد جمیرا  در سال 1976 میلادی بنا شده است که طراحی آن از سمبل های معماری نوین اسلامی می باشد. این مسجد از اصلی ترین مکان های گردشگری دبی است. تصویر مسجد جمیرا روی اسکناس 500 درهمی چاپ شده است. بد نیست بدانید که تنها مسجدی است که در تمام روزهای هفته به غیر از روز جمعه افراد که مسلمان نیستند می توانند وارد آن شوند و از آن بازدید کنند، اما باید شکل و ظاهری مناسب داشته باشند و زنان حجاب خود را رعایت کنند.

مسجد جمیرا دبی ار وسعت زیادی برخوردار است به طوریکه گنجایش 1200 نفر نمازگزار را دارد. بنای این مسجد که دارای 2 مناره و یک گنبد مرکزی بزرگ می باشد، تماما با سنگ سفید رنگ و معماری قرون وسطایی فاطمی ساخته شده است.گردشگران و مسافران تور دبی با تماشای این بنا ، جذابیت های اسلام و سنت های اسلامی را درک خواهند کرد. عکاسی در این مسجد مانعی ندارد و می توانید معماری شگفت انگیز آن را در عکس های خود ثبت کنید. برای رفتن به این مسجد که در نزدیکی ساحل جمیرا قرار دارد می توانید از تاکسی و یا وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید.