مسجد بزرگ دبی

تاریخ ثبت: 1397/07/24
مسجد بزرگ دبی

Bur Dubai Grand Mosque

مکان های مذهبی، بیانگر فرهنگ و آداب و رسوم یک کشور است. در کشورهای اسلامی، مساجد  از جاهای مذهبی است. در این مطلب آژانس راه و رسم سفر قصد دارد تا یکی از مسجدهای معروف در شهر دبی را معرفی کند. دبی از توریستی ترین شهرها در جهان است که در سال گردشگران زیادی به آن سفر می کنند. در این شهر اسلامی، مساجد بسیاری وجود دارد، یکی از آنها مسجد بزرگ دبی است.

مسجد-بزرگ-دبی-امارات

مسجد بزرگ دبی در این شهر معروف است و یکی از ویژگی های خاص آن مناره بلند است، که در بین مساجد موجود در شهر دبی از همه  بلندتر است. ابن مناره دارای 70 متر ارتفاع می باشد. دیواره های ماسه ای مسجد بزرگ دبی یک شکل ساده به آن داده است. سقف این مسجد دارای 45 گنبد کوچک و 9 گنبد بزرگ می باشد.

در زمان های قدیم مسجد جامع دبی، یک مکتب خانه ساده بوده است که در سال 1900 میلادی ساخته شد و محل آموزش قرائت قرآن برای کودکان بود که با گذشت زمان در سال 1960 میلادی به مسجد تبدیل شد. لازم به ذکر است که این مسجد یک بار در سال 1998 بازسازی شد.  این مسجد گنجایش 1200  نمازگزار را دارد. مانند دیگر مسجد های شهر دبی، البته به غیر از مسجد جمیرا، غیر مسلمان ها اجازه ورود به مسجد جامع را ندارند و فقط می توانند وارد قسمت مناره شوند که در آنجا عکسبرداری نیز آزاد می باشد. شما می توانید با پوشش مناسب، با تاکسی و یا وسایل نقلیه عمومی به این مسجد بروید که دقیقا در کنار موزه دبی قرار دارد و نزدیک ترین ایستگاه مترو به آن، "آل فهیدی" می باشد. برای اطلاع از بهترین نرخ های تور دبی همراه ما باشید.

مسجد-بزرگ-دبی