پل الکساندر سوم پاریس

تاریخ ثبت: 1400/09/02
پل الکساندر سوم پاریس

Paul Alexander III Paris

پاریس یکی از مکان های مورد علاقه ی مردم برای مسافرت است. مکان‌های دیدنی در شهر پاریس کم نیست اما بعضی از آنها جزو بایدهایی هستند که تمام گردشگران تور پاریس می‌بایست در لیست بازدید خود قرار بدهند. آژانس راه و رسم سفر در این بخش قصد دارد تا به معرفی یکی از جاذبه های دیدنی پاریس، به نام پل الکساندر سوم بپردازد، در ادامه با ما همراه باشید.

یکی از شیک‌ترین، مجلل‌ترین و باشکوه ترین پل های فرانسه، پل الکساندر سوم است. فرانسوی‌ها این پل را برای برگزاری نمایشگاه جهانی سال ۱۹۰۰ یا اکسپوزیسیون یونیوِرسل در پاریس ساختند.

پل الکساندر سوم محل آرامگاه ناپلئون، را در سمت چپ رودخانه به خیابان شانزلیزه در سمت راست متصل، می‌کند و چشم‌انداز باشکوهی از برج ایفل برای گرفتن عکس‌های عروسی به دست می‌دهد. قدم زدن روی این پل شما را به گردشی دلپذیر در موزه‌ی روباز پاریس می‌برد. پل الکساندر سوم به خاطر داشتن مجسمه‌های زیبا نظیر شیرها، فرشتگان کوچک، پریان، کوپیدو یا خدای عشق، ارواح آب، ماهی‌ها، صدف‌های حلزونی و هیولاهای دریا به موزه‌ی روباز مشهور است. چراغ‌هایی مجللی به سبک آرت نوو به این پل روشنایی بخشیده‌اند.

این پل به اسم تزار روسیه، الکساندر سوم نام‌گذاری شد که در سال ۱۸۹۲ نقش مهمی در به وجود آوردن اتحاد بین روسیه و جمهوری سوم فرانسه (Third Republic) ایفا کرد. پل الکساندر سوم آغاز روابط دیپلماتیک میان فرانسه و روسیه را جشن می‌گرفت و از آن تجلیل می‌کرد. در آن زمان، اشراف‌زادگان روسی، زبان فرانسه را در سنین جوانی یاد می‌گرفتند و مانند زبان مادری خود سخن می‌گفتند. نیکلاس دوم، پسر الکساندر، سنگ بنای پل را در سال ۱۸۹۶ گذاشت.

اگر قصد سفر به پاریس را دارید میتوانید به آژانس راه و رسم سفر مراجعه کنید. آژانس مسافرتی راه و رسم سفر آماده ارائه بهترین خدمات مسافرتی با نازل ترین قیمت برای شما عزیزان می باشد. شما می توانید با انتخاب تور پاریس یک سفر به یاد ماندنی برای خود رقم بزنید.