کلیسای سکره کور پاریس

تاریخ ثبت: 1400/09/01
کلیسای سکره کور پاریس

Sacré-Cœur, Paris

پاریس یکی از مکان های مورد علاقه ی مردم برای مسافرت است. مکان‌های دیدنی در شهر پاریس کم نیست اما بعضی از آنها جزو بایدهایی هستند که تمام گردشگران تور پاریس می‌بایست در لیست بازدید خود قرار بدهند. آژانس راه و رسم سفر در این بخش قصد دارد تا به معرفی یکی از جاذبه های دیدنی پاریس، به نام کلیسای سکره کور بپردازد، در ادامه با ما همراه باشید.

یکی از مشهورترین و شناخته شده ترین بناهای دیدنی در پاریس کلیسای سکره کور است که هر سال، میلیون‌ها گردشگر از آن بازدید می‌کنند. این کلیسا بر بالای تپه‌ای در محله مونمارتر، چشم‌اندازهایی نفسگیر از شهر پاریس را به شما ارائه می‌کند. کلیسای جامع سفید و باشکوه سکره‌ کور در سال ۱۹۱۴ ساخته شد و با دو گنبد در کنار گنبد اصلی باشکوه آن، سبک معماری عجیب‌و‌غریب روم شرقی را به نمایش می‌گذارد.

این کلیسا در سال ۱۹۱۹ پس از پایان جنگ جهانی اول افتتاح شد. جالب است بدانید از بالای گنبد اصلی کلیسای سکره‌ کور با ارتفاع ۸۳ متر، می‌توان تا ۵۰ کیلومتر آن طرف‌تر را مشاهده کرد. دو مجسمه سوار بر اسب از ژان دارک و لوئی نهم که هر دو از قدیس‌های فرانسوی هستند، در بالای ورودی طاقدار کلیسا دیده می‌شوند. داخل این بنای مهم ملی که دومین مکان محبوب گردشگری در پاریس به شمار می‌آید نیز باشکوه و مسحورکننده است.

یکی از بزرگ‌ترین موازئیک‌های جهان با مساحت ۴۷۵ متر مربع و تصویری از عیسی مسیح، گنبد حفره‌حفره آن را می‌پوشاند. در خارج ساختمان یک برج بلند مربع شکل، بزرگ‌ترین ناقوس کلیساهای فرانسه را با قطر سه متر در خود جای داده است.

اگر قصد سفر به پاریس را دارید میتوانید به آژانس راه و رسم سفر مراجعه کنید. آژانس مسافرتی راه و رسم سفر آماده ارائه بهترین خدمات مسافرتی با نازل ترین قیمت برای شما عزیزان می باشد. شما می توانید با انتخاب تور پاریس یک سفر به یاد ماندنی برای خود رقم بزنید.