موزه لوور پاریس

تاریخ ثبت: 1397/07/17
موزه لوور پاریس

Louvre Museum Paris

در جهان بی نهایت موزه وجود دارد که یکی از بزرگترین آنها در شهر پاریس کشور فرانسه واقع شده است، نام آن موزه لوور است که در میان گردشگران و علاقه مندان به تور اروپا بسیار معروف است و به عنوان جاذبه توریستی پاریس محسوب می شود. در ادامه برای آشنایی بیشتر با این موره همراه با آژانس مسافرتی راه و رسم سفر باشید.

موزه-لوور-پاریس-فرانسه

موزه لوور پاریس  از نظر دارا بودن آثار هنری از اقصی نقاط دنیا بسیار غنی می‌باشد و بیشتر از 38000 اثر هنری را شامل می شود. طول نمای این موزه نزدیک به 3 کیلومتر می باشد که در آن 2300 نفر مشغول به کار هستند. البته لازم به ذکر است که حدوداً 12000 نغر از کارکنان موزه لوور از نیروهای امنیتی تشکیل شده است.

در زمان های گذشته لوور، یک کاخ بوده است که به فرمان فرانسوای اول در اواسط دهه‌ 1500 میلادی که یه زمان رنسانس بر می گردد، احداث شد. اکثر آثار اصلی مهم که در موزه لوور پاریس وجود دارد،  اموال غارت شده ای است که به وسیله ناپلئون در جنگ‌های ایتالیا، مصر و مناطق دیگر می باشد. معروف ترین آثاری که در این موزه قرار دارد،  مونالیزا می باشد، از طرفی بزرگ‌ترین نقاشی مربوط به تابلوی جشن عروسی در قاناست که به وسیله  ورونز کشیده شده است که از نقاش های معروف ونیز بود. موزه لوور از سال 1793میلادی تا به حالا به عنوان«موزه عمومی» به فعالیت خود ادامه داده است.

پشت این کاخ باغ زیبایی به نام باغ تویلری وجود دارد و مقابل باغ نیز میدان کنکورد قرار گرفته است.این مکان نزدیک خیابان معروف شانزه لیزه پاریس است.

موزه-لوور-پاریس