کاخ شایو پاریس

تاریخ ثبت: 1400/08/30
کاخ شایو پاریس

Paris Shaw Palace

پاریس یکی از مکان های مورد علاقه ی مردم برای مسافرت است. مکان‌های دیدنی در شهر پاریس کم نیست اما بعضی از آنها جزو بایدهایی هستند که تمام گردشگران تور پاریس می‌بایست در لیست بازدید خود قرار بدهند. آژانس راه و رسم سفر در این بخش قصد دارد تا به معرفی یکی از جاذبه های دیدنی پاریس، به نام کاخ شایو بپردازد، در ادامه با ما همراه باشید.

کاخ شایو یک ساختمان کلاسیک جدید است که در ناحیه تروکادرو شهر پاریس قرار دارد و از فضایی زیبا تشکیل شده است. این بنا چشم‌انداز خیره کننده به برج ایفل دارد و از طرفی یه رود سن مشرف می باشد . کاخ شایو تئاتر،آکواریوم، تعدادی موزه مانند موزه‌ی نیروی دریایی و موزه‌ بشر و مرکز میراث فرهنگی و معماری را در خود جای داده است و تبدیل به مکان گردشگری پاریس شده است.

کاخ شایو پاریس اولین بار در سال 1878 میلادی برای نمایشگاه جهانی «اکسپو» بر روی تپه‌ شایو احداث شد، سالن کنسرت بزرگی بود و آن را با نام «کاخ تروکادرو» می‌شناختند. این کاخ، 2 جناح و یک آکواریوم و 2 برج را نیز دربرمی‌گرفت. این مجموعه ترکیبی از طراحی موری و بیزانتین می باشد که اوایل به آن به شکل یک بنای عجیب نگاه می شد اما بعدها زمانی که گفته شد قرار است مجدداً پاریس، میزبانی اکسپوی سال 1937 میلادی را برعهده بگیرد، به فکر تخریب این کاخ و احداث ساختمانی جدید افتادند.

جناح‌های کاخ تازه ساخته شده  بر روی زیرساخت کاخ قدیمی ساخته شده است که مثل آن، هلالی عریض را تشکیل می‌دهند اما برخلاف مدل قبلی، به هم وصل نیستند. همچنین مجسمه‌های بزرگی را از آپولو و هرکول، روبروی هر جناح قرار داده‌اند و از نقل‌های شاعر و فیلسوف فرانسوی، یعنی «پل والری» (Paul Valéry) برای زیباتر کردن ساختمان‌های آن استفاده شده است. تفرجگاه مرکزی این محوطه، یکی از بهترین مناطق برای دسترسی به نمای برج ایفل به شمار می‌رود. همچنین کاخ شایو، یک کتاب‌فروشی و یک مغازه‌ی سوغات‌فروشی را نیز دربرمی‌گیرد و برای رفع خستگی و تجدید قوا هم می‌توانید سری به دو رستوران واقع در داخل ساختمان آن بزنید.

اگر قصد سفر به پاریس را دارید میتوانید به آژانس راه و رسم سفر مراجعه کنید. آژانس مسافرتی راه و رسم سفر آماده ارائه بهترین خدمات مسافرتی با نازل ترین قیمت برای شما عزیزان می باشد. شما می توانید با انتخاب تور پاریس یک سفر به یاد ماندنی برای خود رقم بزنید.