ساختمان کازا باتیو بارسلونا

تاریخ ثبت: 1397/07/17
ساختمان کازا باتیو بارسلونا

Casa Batlló Barcelona

کشور اسپانیا از جاذبه های گردشگری بسیاری برخوردار است. وجود بناهای تاریخی،طبیعت زیبا، موزه ،مراکز خرید و .... سبب شده این کشور محبوبیت زیادی داشته باشد. بارسلونا از جمله شهرهای این کشور است که در میان گردشگران و علاقه مندان به تور اسپانیا طرفداران زیادی دارد. جاذبه های توریستی بارسلونا به اندازه ای است که مسافران با دیدن آنها شگفت زده می شوند. برای نمونه ساختمان کازا باتیو یکی از مکان های توریستی در این شهر است که در این بخش آژانس مسافرتی و خدماتی راه و رسم سفر به معرفی آن می پردازد.

ساختمان-کازاباتیو-بارسلونا

ساختمان کازا باتیو در سال 1877 میلادی در شهر بارسلونا ساخته شد و متعلق به خانواده باتیو بود که از تولیدکنندگان پارچه در کشور اسپانیا بودند. سالها بعد این بنا در میان سالهای 1904 الی 1906 میلادی به وسیله معمار معروف اسپانیا به آنتونیو گائودی که در آن دوران از شهرت زیادی برخوردار بود به همراه جوزف ماریا ججول مورد  بازسازی قرار گرفت.

مسافران تور بارسلون با بازدید از ساختمان کازا باتیو می توانند از هنر خارق العاده گادی نه تنها شکل ساختمان، بلکه در طراحی داخلی و لوازم  و مبلمان آن را از نزدیک مشاهده کنند. لازم به ذکر است که تعدادی از اثاثیه طبقه اول و اتاق پذیرایی در حال حاضر در کازا باتیو  موجود نیست و در موزه گادی که در  پارک گوئل است قرار دارند. وجود سرامیک‌های آبی رنگی که دیوار داخلی  ساختمان کازا باتیو را تشکیل داده اند  وهمچنین راه‌پله خارق‌العاده و دودکش‌هایی با اشکال بدیع نظر هر کسی را به خود جذب می کند. 

ساختمان-کازاباتیو-بارسلونا-اسپانیا