میدان کاتالونیا بارسلونا

تاریخ ثبت: 1397/07/17
میدان کاتالونیا بارسلونا

Placa De Catalunya

شهر بارسلونا، یکی از شهرهای توریستی در کشور اسپانیا است که دارای مکان های دیدنی های و تاریخی بیشماری است. جاذبه های گردشگری بارسلونا به همراه خدماتی رفاهی که برای مسافران تور اسپانیا و گردشگران فراهم کرده سبب شده تا یکی از مقصدهای اصلی گردشگری شود. در این قسمت آژانس خدماتی و مسافرتی راه و رسم سفر می خواهد شما را میدان کاتالونیا این شهر آشنا کند، در کنار ما باشید.

میدان-کاتالونیا-بارسلونا

میدان کاتالونیا، یک میدانی بزرگ است که در آن ساختمان‌های تاریخی با ارزشی قرار گرفته است و از شلوغ ترین میدان هایی است که در شهر بارسلونا قرار دارند که  مابین  شهر قدیمی قرن 19 میلادی به نام  اِیْسامبله (Eixample) واقع شده است. جالب است که دو تا ار خیابان های مشهور بارسلون از این میدان آغاز می شود، یکی از آنها خیابان رامبلا (Rambla) که از گردشگاه وسیع در محله قدیمی شهر می باشد ودیگری خیابان پسیج د گراسیا (Passeig De Garcia) است که تصویری از یک معماری مدرن در ایشامبله  می باشد.

اگرچه میدان کاتالونیا بارسلونا خیلی بزرگ است ولی دائماً  سرشار از جمعیت مردمی است که در 9 خیابان اطراف آن در حال عبور و مرور هستند. این میدان تا وسط های تا اواسط قرن 19 میلادی فقط یک  منطقه حومه‌ای، خارج از دیوارهای شهر بارسلون بوده است. در نهایت در سال  میلادی ۱۸۵۸ حکومت مرکزی مادرید مجوز تخریب دیوار‌های دفاعی را صادر کرد که باعث شده بعدها  اجازه ساخت و ساز بیرون دیوارها نیز صادر شود که منجر بوجود آمدن رقابت عمومی برای طراحی یک منطقه جدید شد. رتبه نخست این رقابت‌ها به طراحی شخصی به اسم روویرا ای تریاس (Rovira i Trias) تعلق گرفت که شامل نقشه‌ای با خیابان‌های منشعب شده از محله تاریخی باری‌گوتیک بود ولی سرانجام  حکومت مرکزی طراحی مدرن‌تری با یک نقشه شطرنجی را انتخاب کرد که طرحی از فردی به نام ایلدِفونس سِردا  (Ildefons Cerdà) بود که منطقه جدید ایسامبله طبق طرح آن ساخته شد، گرچه دولت بارسلونا با این نقشه به دلیل یک دست نبودن بین منطقه قدیمی و جدید موافق نبود و  ایده روویرا را انتخاب کردند و مورد حمایت قرار دادند که نشان دهنده یک گردشگاهی وسیع منتهی به میدان بود. اما از سوی دیگر طرح سردا باعث توسعه خیابان رامبلا به طرف میدان بود که قرار بر ساختنش در «پسی د گارسیا» بود. درآخردولت مرکزی و محلی با طرحی دیگر به توافق رسیدند که بوسیله معماری به نام  پوجی کادافال (Puig i Cadafalch) طراحی شد. شکل میدان کاتالونیا که امروزه مشاهده می کنید  نتیجه طرحی است که در فاصله های ۱۹۲۵ و ۱۹۲۷ احداث شد که سبب یک دست شدن میدان با محیط اطرافش شد که زیبایی خاص و جذابی نیز با توجه به اندازه‌اش به نمایش می‌گذاشت و امروزه تبدیل به یکی از دیدنی های بارسلون تبدیل شد.

اطراف سنگفرش مرکزی میدان کاتالونیا بارسلونا  چندین مجسمه وجود دارد . یکی از مشهورترین آنها  مجسمه‌ فرانسسک ماسیا (Francesc Macià) است که به احترام رئیس پیشین دولت کاتالونیایی احداث شد. این یادبود در سال ۱۹۹۱ میلادی به وسیله شخصی به اسم جوزپ سوبیراکس  (Josep Subirachs)ساخته شد.

میدان-کاتالونیا-بارسلونا-اسپانیا