برج کی ال منارا کوالالامپور

تاریخ ثبت: 1397/12/28
برج کی ال منارا کوالالامپور

Menara KL Tower

منارا ، اسم برجی بلند است که در شهر کوالالامپور قرار دارد. این برج توجه مسافران تور کوالالامپور را به محض ورود جذب می کند. ساخت این برج در سال 1991 میلادی با تعریض خیابان های اطراف آن شروع شد. معماری برج منارا اقتضا می‌کند که احداث فونداسیون آن به شکل مداوم و بدون وقفه انجام شود که در نهایت منجر شد  5000 متر مکعب بتن‌ریزی در مدت زمان 31 صورت بگیرد که در آن زمان یک رکورد عجیب بود. در پایان سال 1993 میلادی عملیات ساخت فونداسیون و زیر‌زمین برج کی ال  منارا (KL Menara) به پایان رسید اما سایر قسمت ها تا سال 1995 طول کشید که سرانجام در اول آوریل سال 1996 میلادی برج کی ال منارا  توسط نخست وزیر آن زمان دکتر ماهاتیر محمد افتتاح شد. برای اطلاعات بیشتر همراه با آژانس راه و رسم سفر باشید.

برج-کی-ال-منارا-کوالالامپور-مالزی

برج منارا شهر کوالالامپور دارای 421 متر ارتفاع می باشد که پنجمین برج بلند جهان بعد از برج میلاد کشورمان ایران را بخود اختصاص داده است.  این برج روی تپه‌های آناناس bukit nanas  ساخته شده که یکی از محبوب ترین و  جاذبه گردشگری کوالالامپور می باشد ، مقصود از  احداث برج توسعه ارتباطی و مخابراتی می باشد اما مراجع و علمای مسلمان برای نگاه کردن به شروع ماه رمضان، روز عید فطر، و ماه‌های شوال و ذی‌‌الحجه از برج کی ال منارا استفاده می کنند.

برج کی ال منارا (KL Menara) سالانه میزبان تعداد بیشمار از گردشگران نقاط مختلف جهان  و مسافران تور مالزی است که تماشای منظره رستوران گردان برج کی ال منارا (KL Menara) در یکی از بالاترین قسمت های برج قرار دارد که غذاهای مالزیایی و  بین المللی را برای مهمانان و مسافران تور مالزی ارائه میدهد. رستوران گردان برج کی ال ، در ارتفاع 282 متری از سطح  زمین می باشد و  250 نفر ظرفیت دارد. بازدید از بخش دیده‌بانی از امکانات ویژه این برج است . بازدیدکنندگان و مسافران تور مالزی می‌توانند با تهیه کردن بلیط با آسانسور سریع‌السیری که موجود است به بخش دیده‌بانی بروند و با استفاده از دوربین‌های مخصوص تلسکوپ ‌مانندی، نقاط مختلف شهر کوالالامپور را مشاهده کنند.

برج-کی-ال-منارا-کوالالامپور