فواره مونتجوی بارسلونا

تاریخ ثبت: 1400/08/04
فواره مونتجوی بارسلونا

Montju Barcelona Fountain

شهر بارسلونا با جاذبه های دیدنی که دارد و امکانات رفاهی که برای مسافران فراهم کرده است، سالانه پذیرای تعداد بی شماری گردشگر و علاقه به تور اسپانیا می باشد. آژانس راه و رسم سفر در این بخش قصد دارد تا به معرفی یکی از جاذبه های گردشگری بارسلونا به نام فواره مونتجوی بپردازد، در ادامه با ما همراه باشید.

فواره-مونتجوی-بارسلونا

مونتجوی، بزرگترین فواره تزئینی سال 1929 در شهر بارسلونا به منظور نمایشگاه بین المللی ساخته شد. در حال حاضر با گذشت سالیان  با بیشتر از 50 نوع رنگ و سایه به یکی از پرطرفدارترین دیدنی های بارسلونا تبدیل گشته است که تصویری جذاب و شگفت انگیز از رقص موسیقی ، آب و نور به نمایش می گذارد.

فواره مونتجوی در نزدیکی میدان اسپانیا شهر بارسلونا در پایین تپه المپیک و در برابر کاخ مونتجوی واقع شده است. امروزه آهنگ و رقص نور فقط در روز جمعه و شنبه و از اکتبر تا آوریل اجرا می شود.

طراحی فواره منتجوی

کارلس بوگیا (Carles Buigas)  نام فردی است که طراحی این پروژه را انجام داد. فواره مونتجوی در طی جنگهای داخلی اسپانیا به شکل خیلی جدی دچار آسیب شد و در سال 1955 مورد بازسازی قرار گرفت. 

در سال 1980 پخش موزیک همراه رقص نور به طرح اضافه شد و به زیبایی فواره افزوده شد. در نهایت بعد از 60 سال این چشمه مجدد برای بازی های المپیک 1992 در دست بازسازی قرار گرفت. فواره مونتجوی بارسلونا نخستین هماهنگی آب، موسیقی و نمایش نور در دنیا بوده است و آن را همچنان به عنوان یکی از پرطرفدارترین جاذبه های دیدنی اسپانیا تبدیل کرده است. با تور اروپا و یا تور اسپانیا سفر کنید و از بهترین دیدنی های اروپا دیدن کنید.

فواره مونتجوی بارسلونا-اسپانیا

اگر قصد سفر به بارسلونا را دارید میتوانید به آژانس راه و رسم سفر مراجعه کنید. آژانس مسافرتی راه و رسم سفر آماده ارائه بهترین خدمات مسافرتی با نازل ترین قیمت برای شما عزیزان می باشد. شما می توانید با انتخاب تور بارسلونا یک سفر به یاد ماندنی برای خود رقم بزنید.